Queer Cinema Club

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 19 november 2025
Tijd: 20:00-21:30
Type: Film
Website: https://cafesaarein.nl/

Locatie:

Naam: Saarein
Straat: Elandsstraat 119
Postcode: 1016 RX
Plaats: Amsterdam
Provincie: Noord-Holland
Land: Nederland

Omschrijving:

Op woensdag 19 november vertonen we als onderdeel van de Queer Cinema Club ‘Donna: vrouwen in het verzet’. Regisseur Yvonne Scholten is aanwezig voor een Q&A.


De film (1980) maakt deel uit van de tweede feministische golf en werd gedistribueerd door het Amsterdamse feministisch filmkollektief Cinemien. Het uitgangspunt van de film is de aanslag op 9 januari 1979 door een fascistisch commando op Radio Donna, een feministisch radiostation in Rome. Donna: vrouwen in het verzet is een documentaire die tachtig jaar vrouwenverzet in beeld brengt aan de hand van archiefbeelden en interviews. De film laat zien hoe Italiaanse vrouwen zich verzetten tegen de kerk, de christendemocraten, het patriarchaat en Mussolini.


De film heeft Engelse ondertiteling. Gratis entree - wees op tijd voor een plek.


 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Queer geschiedenismaand

De maand maart staat in het teken van verhalen door de tijd heen van en over mensen die niet passen in de 'standaard' ideeën over liefde, gender, sekse en seksualiteit.

Lees verder

25 jaar getrouwd

Op 1 april is het 25 jaar geleden dat in Nederland het burgerlijk huwelijk werd opengesteld voor stellen van gelijk geslacht. Een historische gebeurtenis en een wereldprimeur. Zijn jullie dit jaar 25 jaar getrouwd?

Lees verder

Thesis on a Domestication

Terwijl hun liefde verdiept, blikt zij terug op haar levenspad en herschrijft ze haar eigen verhaal. Het resultaat is een krachtig en ontroerend pleidooi voor het recht op verlangen, ambitie en imperfectie.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden