Carol (10th Anniversary)

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 21 december 2025
Tijd: 19.00
Type: Film
Website: https://filmhuis-lumen.nl/films/carol-birthday-classics-10th-anniversary-72/

Locatie:

Naam: Filmhuis Lumen
Straat: Doelenplein 5
Postcode: 2611 BP
Plaats: Delft
Provincie: Zuid-Holland
Land: Nederland

Omschrijving:

In december 2025 is het tien jaar geleden dat de film Carol voor het eerst de Nederlandse bioscoopzalen veroverde. Ter gelegenheid van dit jubileum distribueert Cinemien de film opnieuw. 


New York, begin jaren ’50. Therese Belivet (Rooney Mara) werkt in een warenhuis in Manhattan en droomt van een meer vervullend leven als ze Carol Aird (Cate Blanchett) ontmoet, een verleidelijke vrouw die gevangen zit in een mislukt huwelijk. De vonk slaat onmiddellijk over en als de onschuld van hun eerste ontmoeting vervaagt, wordt hun verbondenheid dieper.


Wanneer Carols verhouding met Therese aan het licht komt, neemt Carols echtgenoot wraak door haar geschiktheid als moeder aan te vechten. Carol en Therese voelen zich gedwongen de situatie te ontvluchten en ondernemen een spontane reis door Amerika. Een onverwachte gebeurtenis gooit hun beider levens overhoop.


In Zuid-Holland kun je de film bekijken in Wenneker Cinema Schiedam, vrijdag 19/12 20.30 en dinsdag 23/12 20.00, en Filmhuis Lumen Delft, zondag 21/12 19.00. Kijk voor alle bioscopen: https://cinemien.nl/film/carol/

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Queer geschiedenismaand

De maand maart staat in het teken van verhalen door de tijd heen van en over mensen die niet passen in de 'standaard' ideeën over liefde, gender, sekse en seksualiteit.

Lees verder

25 jaar getrouwd

Op 1 april is het 25 jaar geleden dat in Nederland het burgerlijk huwelijk werd opengesteld voor stellen van gelijk geslacht. Een historische gebeurtenis en een wereldprimeur. Zijn jullie dit jaar 25 jaar getrouwd?

Lees verder

Thesis on a Domestication

Terwijl hun liefde verdiept, blikt zij terug op haar levenspad en herschrijft ze haar eigen verhaal. Het resultaat is een krachtig en ontroerend pleidooi voor het recht op verlangen, ambitie en imperfectie.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden