Onmogelijke keuze

Wanneer de pandemie officieel tot de geschiedenis behoort weet niemand, maar dat het virus heftige impact heeft is duidelijk: Ziekte, verlies en verdriet, maar ook juist het heruitvinden van het leven in lockdown inspireert om andere keuzes te maken, nieuwe dingen leren en wellicht een andere toekomst voor ons te zien dan we eerder dachten. In deze serie lees je de verhalen van lezers die na de confrontatie met covid-19 en de pandemie anders in het leven zijn gaan staan, ontdekkingen hebben gedaan of radicale beslissingen hebben genomen voor 'het leven na corona'. Wil jij ook je verhaal delen? Mail naar rosalie@zijaanzij.nl.

 

'Tot nu toe mag ik mezelf gelukkig prijzen, ik heb geen corona gehad. Genoeg mensen om me heen zijn erg ziek geweest of slepen nog steeds met de gevolgen, het is een heftige aanslag op je lijf. Maar deze hele periode heeft er ook mentaal ingehakt, bij mij althans. Waar ik voor de hele pandemie maar gewoon doorging, met werk, een druk sociaal leven en een volle agenda, heeft de stilstand van de afgelopen tijd mij tot nadenken gebracht. Zoals bij veel mensen, denk ik. Wat wil precies nog met mijn leven? Het komt door het harde bewijs dat het zomaar over kan zijn, maar juist dat besef van eindigheid maakt dat ik andere keuzes wil maken. Ik wil me niet laten leven en me plots realiseren dat we weer een jaar verder zijn. Ik wil bewuste stappen zetten, ik wil me gelukkig voelen, of althans vervuld. Eigenlijk heb ik het gevoel dat ik maar zit af te wachten tot leven begint, tot het leuk wordt. En ik ben bijna 40. De pandemie heeft me wakker geschud, maar hoe ik precies verder moet weet ik niet.

Mijn vriendin ziet het namelijk heel anders. Het allerliefste zou ik gaan reizen, als het straks weer kan. Ik wil de wereld zien. Zij heeft daar helemaal geen behoefte aan. Haar idee is om 

Lees meer

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

AFAS Edisons Pop 2026

Froukje & S10 winnen Edison voor Frok en Stien, een EP die uitgroeide tot een hoogtepunt in de Nederlandse popmuziek. 'Frok en Stien maakt indruk als een overtuigend en verbindend popproject.'

Lees verder

CinemAsia 2026

Van 8–12 april vindt het 18e CinemAsia Film Festival plaats in Studio/K, Rialto De Pijp en Eye Filmmuseum in Amsterdam, en toont de vele perspectieven van de Aziatische cinema.

Lees verder

Pottenkijkers

'Het is zo anders om een film te kijken als je weet dat iedereen in de zaal ook lesbisch is. Je kijkt met een andere blik.' We spreken filmclub-oprichters Ted, Justine en Noor.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden