Dansvoorstelling Heroes - Igor Vrebac: Een ode aan vrouwen
Omschrijving:
Bosnisch-Nederlands theatermaker Igor Vrebac onderzoekt met drie vrouwelijke performers de onvermoeibaarheid van het vrouwenlichaam. Ze laten zich opzwepen door de stuwende beats van componist Tonny Nobel en testen het uithoudingsvermogen van zowel zichzelf als het publiek. Hoe sterk kan een vrouw zijn zonder haar kracht te verliezen? In deze fysieke voorstelling wordt korte metten gemaakt met verwachtingspatronen rondom vrouwelijkheid. HEROES is daarom een ode aan de vrouw, de heldin die gezien mag worden in al haar glorie.
HEROES is de eerste productie onder het dak van Vrebac’s stichting. Het is na Macho Macho (winnaar van de Dioraphte Amsterdam Fringe 2016 award) en TRÆNS (selectie Nederlandse Dansdagen 2018) het sluitstuk van een drieluik waarin hij zijn persoonlijke verhouding tot, en perceptie op het mannelijke en het vrouwelijke gedrag onderzoekt. Dit keer neemt hij de wondere wereld van vrouwelijke bodybuilders onder de loep.
HEROES is geheel woordloos en dus verstaanbaar voor allen.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Tropikali 2026
Maak ruimte in je agenda voor de ultieme queer celebration: 'Tropikali is ontstaan vanuit de wens om de queer community niet alleen te vieren, maar ook te versterken.' De achtste editie is in juni!
Lees verder
Roze stem
Woensdag is het zover. We mogen weer. Zelf hoop ik dat het kabinet er heel anders uit gaat zien. Ik hou mijn hart vast. Het is in ieder geval belangrijk dat we met z'n allen naar de stembus gaan en onze stem laten gelden.
Lees verder
Regenboog Stembusakkoord
Lijsttrekkers en vertegenwoordigers van 7 politieke partijen tekenden het COC's Regenboog Stembusakkoord 2025, met daarin een reeks beloften voor de komende kabinetsperiode.
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden