Coming Out Festival 2019 Amersfoort
Omschrijving:
Op Coming-Outdag, welke jaarlijks op 11 oktober plaatsvindt, wordt aandacht besteed aan het moment dat een LHBTIQ+er openlijk voor zijn of haar seksuele voorkeur uitkomt: het uit de kast komen. Een dag waarop 'gevierd' wordt dat je uit de kast bent gekomen, dit moment viert Amersfoort drie dagen lang onder het motto "Proud to come out / Proud to be out! "
Sinds een paar jaar wordt er in Amersfoort, die zich sinds 2008 regenboogstad mag noemen, een scala aan activiteiten georganiseerd rondom Coming-Outdag. Door diverse organisaties worden activiteiten en evenementen georganiseerd onder de noemer Coming Out Festival Amersfoort.
Op vrijdag 11 oktober wordt het weekend gestart door traditiegetrouw de regenboogvlag te hijsen met wethouder Cees van Eijk op het Stadhuisplein.
Nieuw dit jaar is het "Coming-Out-Door" podium op de Hof waarop diverse optredens plaats gaan vinden. Op vrijdagmiddag is het podium voor de jeugd, zij zullen het weekend aftrappen met een Coming Out Party.
In de avond is er onder andere een ontmoeting van T-Amersfoort en een Coming-Out feest van LHBT Soest/Soesterberg. Daarnaast is in theater de Lieve Vrouw de voorstelling "En toen schiep God Mounir" te zien. De avond wordt afgesloten door DJ Michiel van Buuren op het "Coming-Out-Door" podium.
Zaterdagavond 12 oktober is er een bingoshow van Dusty Gersanowitz.
Op zondag 13 oktober is er tijdens een lunch een boeklezing en de Roze Viering met aansluitend de uitreiking van het Koetje Award, welke jaarlijks wordt uitgereikt aan een Amersfoorter die zich op een bijzondere manier heeft ingezet voor de LHBTIQ+-gemeenschap waarna het weekend wordt afgesloten bij het "Coming-Out-Door" podium.
Het volledige programma is te zien op de Facebookpagina Gaylender Amersfoort e.o.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Tropikali 2026
Maak ruimte in je agenda voor de ultieme queer celebration: 'Tropikali is ontstaan vanuit de wens om de queer community niet alleen te vieren, maar ook te versterken.' De achtste editie is in juni!
Lees verder
Roze stem
Woensdag is het zover. We mogen weer. Zelf hoop ik dat het kabinet er heel anders uit gaat zien. Ik hou mijn hart vast. Het is in ieder geval belangrijk dat we met z'n allen naar de stembus gaan en onze stem laten gelden.
Lees verder
Regenboog Stembusakkoord
Lijsttrekkers en vertegenwoordigers van 7 politieke partijen tekenden het COC's Regenboog Stembusakkoord 2025, met daarin een reeks beloften voor de komende kabinetsperiode.
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden