LGBTshirtQIA+: Vijftig jaar queergeschiedenis op T-shirts

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 5 augustus 2020
Tijd: 08:00-22:00
Type: Overige
Website: https://www.ihlia.nl/portfolio-items/lgbtshirtqia/

Locatie:

Naam: IHLIA LGBT Heritage, 3e verdieping (OBA)
Straat: Oosterdokskade 143
Postcode: 1011 DL
Plaats: Amsterdam
Provincie: Noord-Holland
Land: Nederland

Omschrijving:

LGBTshirtQIA+ toont een omvangrijke greep uit de T-shirtcollectie van IHLIA LGBT Heritage. Vijf topstukken worden uitgelicht – ieder uit verschillende perioden, gebieden en (sub)culturele achtergronden – en voorzien van context in de vorm van interviews, essays, beelden en gedichten.


Fotograaf Ari Versluis plaatst deze verhalen in het heden, zo wordt de geschiedenis gedragen door lhbtq+'ers van nu.


Alle shirts zeggen iets over en zijn onderdeel van belangrijke momenten uit de lhbtqi+-historie. LGBTshirtQIA+ nodigt uit om met een open blik te kijken naar, te fantaseren over, en in te zoomen op de diverse belangrijke verhalen die alle 327 T-shirts in de IHLIA-collectie met zich meedragen.


te zien t/m 31 oktober.


foto: Robin (gemaakt door Ari Versluis). 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

OPTILT

De voorstelling balanceert (letterlijk) op de grens tussen kwetsbaarheid en kracht en voert het publiek mee naar een wereld waarin stilstand niet bestaat en identiteit een voortdurende zoektocht naar evenwicht is.

Lees verder

Wild 'n Sweet Festival 2026

Samen, luid en zonder grenzen: het festival met de 'meeste glitters, regenbogen en grensverleggende acts' keert terug op 6 juni, met o.a. Lynks, Only Fire, BIG WETT en Alice Olsthoorn.

Lees verder

Bridgerton S5

Queer love, queer joy en zoveel verlangen in nieuw hoofdstuk van liefde en hoop: 'een heel seizoen van Bridgerton wijden aan een sapphische relatie voelt enorm.' De opnames zijn van start!

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden