HOUSE OF HIV

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 19 augustus 2022
Tijd: 10:00-17:00
Type: Overige
Website: https://ihlia.nl/programma/agenda/

Locatie:

Naam: OBA Oosterdok
Straat: Oosterdokskade 143
Postcode: 1011 DL
Plaats: Amsterdam
Provincie: Noord-Holland
Land: Nederland

Omschrijving:

Van 19 augustus tot en met 9 september 2022 belicht House of Hiv de vele initiatieven vanuit de hiv-community’s van de afgelopen veertig jaar. Op verschillende locaties in Amsterdam staan kamers waarin verhalen uit de geschiedenis van veertig jaar hiv en aids in Nederland te zien zijn.


House of Hiv is een initiatief van Hello Gorgeous, Mainline, Trans United, Black Queer Archives, Prostitutie Informatie Centrum, IHLIA en de Hiv Vereniging. Zeven community-organisaties die mensen en groepen vertegenwoordigen die disproportioneel door hiv zijn getroffen.


REIS


In de tentoonstelling wordt de reis gemaakt van een levensverwachting van nul tot normaal. Waar aids vroeger het doodvonnis was, vormt hiv vandaag de dag geen bedreiging meer voor de volksgezondheid en is het met de juiste medicatie niet meer seksueel overdraagbaar.


De aandacht voor hiv is hierdoor echter ook afgenomen wat er voor heeft gezorgd dat het nog altijd heersende taboe en stigma door gebrek aan kennis behouden wordt. Eén van de doelen van House of Hiv is om dit te doorbreken, zowel binnen kwetsbare groepen die baat hebben bij een hiv-behandeling, als in de samenleving waarbij er vaak nog een onjuist beeld over hiv bestaat.


VIER VERSCHILLENDE KAMERS


De door hiv getroffen community’s hebben een belangrijke rol gespeeld in de response op en aanpak van de ziekte. In de tentoonstelling staan vier thema’s centraal die samen het verhaal vertellen van veertig jaar leven en omgaan met hiv: remembering, caring, fighting en healing.


Aan de hand van verschillende kamers, die samen het huis vormen, worden de verhalen achter de initiatieven getoond. Zo kwamen er bijvoorbeeld buddysystemen, werd Aids Memorial Day in het leven geroepen en zetten de community’s allerlei preventieprojecten op, zoals PrEP-workshops.


De kamers worden gevuld met (historisch) beeldmateriaal, kunst- en fotowerken van onder andere Basse Stittgen en Erwin Olaf.


House of Hiv is een huis in aanbouw en met deze tentoonstelling wordt ook een begin gemaakt aan het archiveren van de geschiedenis van het Nederlandse hiv-activisme.


VIER VERSCHILLENDE KAMERS


De tentoonstelling is van 19 augustus tot en met 9 september 2022 te zien op verschillende locaties in Amsterdam. De diverse kamers worden ingericht in de gebouwen van Prostitutie Informatie Centrum (PIC), Mainline, Hiv Vereniging, IHLIA, Black Queer Archives, Trans United en Tetterode.


Entree is gratis, donaties zijn welkom. 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Robyn Ochs in Nederland

Getting Bi: 'Door verhalen met elkaar te delen, ga je elkaar beter begrijpen. Jezelf trouwens ook,' aldus Robyn; 'Door verhalen te vertellen kunnen we misvattingen de wereld uit helpen.'

Lees verder

Nieuw avontuur

Jolande en Barbara verkochten hun huis in Frankrijk en gaan een nieuwe uitdaging aan: een klusvilla in Nederland. 'De mensen om je heen zijn het allerbelangrijkste, daar kan geen succes tegenop.'

Lees verder

Katwijk

Queer toptheater over mentale gezondheid: Raymonde de Kuyper, Eline van Gils en Daan van Bendegem in intiem portret van twee generaties die elkaar wel willen begrijpen, maar niet snappen.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden