Robyn Ochs in Nederland

Robyn Ochs komt naar Nederland! Op 30 juli zal zij in Amsterdam een lezing en een workshop geven rond het thema biseksualiteit: wat betekent het om je als bi+ te identificeren, tegen welke uitdagingen loop je aan, binnen de grootste maar vaak over het hoofd geziene groep binnen de LHBTIQ+ community? Haar workshop 'Getting Bi: Challenging Bi+ Phobia and Bi+ Erasure & Creating a Culture of Inclusion', wordt georganiseerd door Bi+ Nederland, samen met de Shakespeare Club tijdens Amsterdam Pride. Het maakt niet uit hoe je je identificeert, het interactieve programma biedt je 'the tools for challenging ignorance, bi+ phobia, and bi+ erasure and finding bi+ joy.'

Beeld: via Bi+ Nederland, gemaakt door Marilyn Humphries | robynochs.com

Robyn Ochs (1958) is misschien wel de beroemdste biseksuele activist, spreker en auteur van dit moment. Ze schreef verschillende boeken, want zoals ze ons al vertelde in 2009, toen we haar spraken naar aanleiding van de presentatie van de tweede editie van haar boek Getting Bi: Voices of Bisexuals Around the World: er schuilt ontzettend veel kracht in het vertellen van en luisteren naar verhalen. 'Door verhalen met elkaar te delen, ga je elkaar beter begrijpen. Jezelf trouwens ook,' aldus Robyn; 'Door verhalen te vertellen kunnen we misvattingen de wereld uit helpen.' Voor haar persoonlijk betekent biseksualiteit dat ze zich, zowel romantisch als seksueel, aangetrokken voelt tot verschillende seksen. 'Maar dat wil niet zeggen dat ik me tegelijkertijd tot verschillende mensen aangetrokken hoef te voelen,' legt ze uit. Voor Robyn gaat het niet om gedrag, maar om hoe ze zichzelf begrijpt. 'Ik zal altijd mijn waarheid moeten vertellen.' 

Een van onze lezers over Robyn: 'Robyn Ochs' boek Getting Bi was het eerste boek dat ik las over biseksualiteit, er was toen ook niks anders te vinden. Er zijn gewoon nauwelijks boeken over het onderwerp. Daarom is Robyn Ochs voor mij wel bijzonder, zij strijdt al decennialang voor erkenning en acceptatie van bi+ mensen. Ik ga erheen omdat ik benieuwd ben naar haar verhalen. En tools om het gesprek aan te gaan zonder in het nauw gedreven te worden, kan ik wel gebruiken.'

Op de website van Bi+ Nederland vind je meer informatie en kun je je aanmelden voor de bijeenkomst op 30 juli, om 13.30 in Amsterdam.

Robyn Ochs over hoe haar bi-activisme zich ontwikkelde:

Een uitgebreide training van Robyn Ochs, over hoe je kunt omgaan met en communiceren over je bi+ (of pan, queer of hoe je het zelf noemt) -identiteit, bekijk je hier.

*

Blijf op de hoogte:

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Kracht en kwetsbaarheid

A Queer Gaze: verleden en heden in beeld. Activist Audre Lorde beschreef zichtbaarheid als een paradox: het maakt ons kwetsbaar, maar tegelijkertijd is het ook onze grootste bron van kracht.

Lees verder

Relaties buiten de norm

Partners van bi+ mensen zijn zelf vaak niet bi+, maar ervaren aantrekking tot één gender. Ze zijn bijvoorbeeld hetero, homo of lesbisch en dus monoseksueel. Hun relatie valt onder gemixte oriëntatie relaties.

Lees verder

Respect voor de man

Ik nam mannen minder serieus. Ik had, op een of andere manier, minder waardering voor ze. Dat is niet eerlijk en niet terecht: ons mannetje heeft mijn blik op de wereld doen veranderen.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden