Pride Walk Amersfoort
Omschrijving:
Op donderdag 25 juli wordt in Amersfoort voor de zevende keer tijdens de Pride Amersfoort de Pride Walk gelopen. Het is inmiddels een traditie geworden dat de meterslange regenboogvlag onder begeleiding van een kleurrijke stoet personen door de historische binnenstad wordt gedragen.
De Stichting Keiroze, de organisator achter de Pride Walk vindt het van belang dat er tijdens de Pride Amersfoort niet alleen een mooi feest op de Hof is, maar dat er ook stil wordt gestaan bij de oorsprong van de Pride. De Pride is immers ontstaan als protest tegen de onderdrukking en discriminatie van de queer community.
Helaas blijkt het nog steeds nodig om dit protest te blijven voeren, er is nog een wereld te winnen waar het gaat om gelijke rechten. Daarom nodigt de Stichting Keiroze iedereen uit om deel te nemen aan de Pride Walk en hoopt zij op een grote opkomst.
Net als vorig jaar zal de Pride Walk starten vanaf het Sint Jorisplein, waar om 16.00 uur de Pre-Pride start en om 18.30 uur Sven Duijff op zal treden. Aansluitend zullen er nog een aantal toespraken plaatsvinden waarna de bonte stoet rond 19.00 uur zal vertrekken richting de Hof onder begeleiding van DJ Ron Soeters van SchitterendBlik.
Hang de regenboogvlag uit
De Stichting Keiroze nodigt ondernemers en inwoners ook op om tijdens de Pride Amersfoort de regenboogvlag uit te hangen. Voor veel mensen uit de queergemeenschap heeft de regenboogvlag een grote betekenis. Zij voelen zich hierdoor geaccepteerd, gewaardeerd en vooral ook veiliger. De regenboogvlag zegt: het is oké om jezelf te zijn, ongeacht hoe je jezelf identificeert. Het is een universele boodschap, die niet alleen geldt voor de queergemeenschap.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Even aan mijn zoon vragen
Zij is vijftiger, hetero en opgegroeid in een andere tijd. Hij is twintiger, queer en woont in New York. Samen verkennen ze de queerwereld, met openheid, humor en een flinke dosis nieuwsgierigheid.
Lees verder
Tropikali 2026
Maak ruimte in je agenda voor de ultieme queer celebration: 'Tropikali is ontstaan vanuit de wens om de queer community niet alleen te vieren, maar ook te versterken.' De achtste editie is in juni!
Lees verder
Roze stem
Woensdag is het zover. We mogen weer. Zelf hoop ik dat het kabinet er heel anders uit gaat zien. Ik hou mijn hart vast. Het is in ieder geval belangrijk dat we met z'n allen naar de stembus gaan en onze stem laten gelden.
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden