Het Oekraïne referendum en homorechten

 

D66-Europarlementariër Sophie in 't Veld zal op 15 maart a.s. de openingsspeech houden tijdens een congres in de Oekraïense hoofdstad Kiev over homorechten en het belang van Europese samenwerking. Tijdens het bezoek zal In ’t Veld ook diverse Oekraïense politici en activisten ontmoeten. Ze hoopt door het congres een beter beeld van de situatie van de LBGT-gemeenschap in Oekraïne te krijgen. "De verhalen van deze mensen kan ik meenemen naar Nederland en gebruiken om de Nederlandse kiezer te overtuigen op 6 april vóór te stemmen.”

In het najaar van 2015 heeft het parlement van Oekraïne een wet aangenomen die discriminatie op de werkvloer op grond van onder andere seksuele gerichtheid en genderidentiteit verbiedt. Het wetsvoorstel werd eerst tweemaal verworpen, maar na stevige druk van de president van het land en de Europese Unie stemde het parlement uiteindelijk met een nipte meerderheid voor.

Gay & Night Magazine heeft laten weten ook een actie zullen opstarten in verband met het Oekraïne referendum.

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Trouwen op TV

'Het is heel waardevol om te merken dat ik, door mezelf te zijn, echt iets beteken voor de kijkers.' Cindy deed mee aan Married at First Sight. 'Herkend worden is nog steeds een gekke gewaarwording.'

Lees verder

Horoscoop juli 2026

Het is tijd om je te realiseren dat ook jij af en toe gedragen mag worden, je kwetsbaar op mag stellen. Ze is er voor jou zoals jij er voor haar bent, je hoeft je niet altijd groot te houden. - Wat staat jou te wachten?

Lees verder

Vlinderhaven

Woongemeenschap voor queers uit alle generaties: appartementen, maisonnettes, gezinswoningen of woningen voor woongroepen, huur of koop, op Centrumeiland (IJburg) Amsterdam.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden