Het Oekraïne referendum en homorechten

 

D66-Europarlementariër Sophie in 't Veld zal op 15 maart a.s. de openingsspeech houden tijdens een congres in de Oekraïense hoofdstad Kiev over homorechten en het belang van Europese samenwerking. Tijdens het bezoek zal In ’t Veld ook diverse Oekraïense politici en activisten ontmoeten. Ze hoopt door het congres een beter beeld van de situatie van de LBGT-gemeenschap in Oekraïne te krijgen. "De verhalen van deze mensen kan ik meenemen naar Nederland en gebruiken om de Nederlandse kiezer te overtuigen op 6 april vóór te stemmen.”

In het najaar van 2015 heeft het parlement van Oekraïne een wet aangenomen die discriminatie op de werkvloer op grond van onder andere seksuele gerichtheid en genderidentiteit verbiedt. Het wetsvoorstel werd eerst tweemaal verworpen, maar na stevige druk van de president van het land en de Europese Unie stemde het parlement uiteindelijk met een nipte meerderheid voor.

Gay & Night Magazine heeft laten weten ook een actie zullen opstarten in verband met het Oekraïne referendum.

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Club Queersten op TV

'Een ode en viering van queer arts vanuit Koninklijk Theater Carré. En nu ik de bijna 100 performers terugzie, voelt het nog steeds surreëel - hoe extatisch alles samenkwam - en nu is het voor jullie!'

Lees verder

Art she crafted

De tentoonstelling laat zien hoe vrouwen - wereldwijd en door de eeuwen heen - kunst en cultuur vormgeven. De verhalen laten zien dat vrouwelijke creativiteit altijd een constante kracht is geweest.

Lees verder

De reünie

Ellie Lust ontmoet haar collega's van het eerste uur: de mensen met wie zij heftige ervaringen deelde en met wie een onlosmakelijke band ontstond; De reünie is terug, Ellie zie je op 21 januari.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden