COC: stel LHBT-voorlichting verplicht

coc voorlichting

Van de sinds 2012 verplichte lessen over LHBT-acceptatie op middelbare scholen komt in de praktijk maar bitter weinig terecht.

EenVandaag meldt in haar uitzending van vandaag, dat slechts een kwart van de Nederlandse middelbare scholen zich aan haar voorlichtingsplicht houdt. Van de geïnterviewde leerlingen zegt maar liefst 38% dat LHBT-rechten op hun school nooit zijn behandeld.

COC-voorzitter Tanja Ineke : ‘Het is te gek voor woorden dat de meeste scholen nog altijd geen les geven over LHBT-acceptatie, terwijl dat al vier jaar verplicht is. Die lessen zijn hard nodig om LHBT-acceptatie in Nederland te verbeteren.’

Het COC roept nu in een brief aan regering en parlement op om LHBT-voorlichting op docentenopleidingen en Pabo’s al verplicht te stellen. Nu geven deze instellingen ‘vrijwel geen’ voorlichting hierover aan toekomstige leraren. Het streven is dat hier op korte termijn verandering in komt. Ook moet de Onderwijsinspectie strenger gaan controleren op het naleven van de wet.

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Film & Pride Zuidoost

Roze Filmdagen en The House of Bodega presenteren een avond vol trots, expressie en verhalen over queer personen in het hart van de Bijlmer, tijdens een mini-festival op donderdag 17 juli.

Lees verder

Alles gegeven

Het verhaal van de liefdesrelatie en gedeelde idealen van twee pionierende vrouwen, een verrassend actueel en inspirerend geheel over kunst, liefde en zingeving; de expositie is vanaf nu te zien in Den Haag.

Lees verder

Pride in mijn dorp

Iris durfde haar voetbalteam nog niet te vertellen dat ze op vrouwen valt, maar daar komt nu verandering in. Ze organiseert een Pride op haar voetbalvereniging in Raamsdonk, kijk mee in deze zevendelige serie!

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden