Protestbruiloft

fake marriage

Een schijnhuwelijk aangaan uit vrije wil. Terwijl het (ogenschijnlijk) niet hoeft. Zou jij het doen?

In de Guardian vertelt kunstenaar Kate Jinx hoe zij afgelopen zomer werd verrast door haar vriendin, de actrice Zoë Coombs Marr. Want wat was het geval? Zoë ging trouwen! Nee, niet met Kate, maar met een man!

Omdat in hun moederland Australië 'marriage equality' maar niet van de grond komt, hadden Zoë en haar goede vriend, de komiek Rhys Nicholson, besloten met elkaar in het huwelijk te treden, uit protest.

Onlangs zijn Zoë en Rhys daadwerkelijk in het huwelijksbootje gestapt, in aanwezigheid van Kate en Rhys’ vriend, Kyran. Onder het motto ‘alle bruiloften zijn toch theater’, was de gelegenheid openbaar en konden toeschouwers toegangskaartjes kopen.  

De boodschap moge duidelijk zijn: een leeg en liefdeloos (nep)huwelijk tussen een man en vrouw mag wèl, en wordt zelfs toegejuicht. Ondertussen mogen twee vrouwen of mannen die al jaren van elkaar houden ‘down under’ nog steeds slechts toeschouwer zijn op de bruiloft van anderen. Dat is de beurse plek waar dit 'feest' feilloos de vinger op legt.

Maar waar al dat nepbloed en -kots nu voor was?

 

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Van mijn hart naar dat van jou

'Een intieme plek vol liefde waar ik met mijn zwijmelende gedachten en met mijn vurige hart volledig mag zijn. Slordig. Achter mijn typemachine. En helemaal open.' We spreken Tamara.

Lees verder

International Pride Award

COC Nederland won prestigieuze prijs van de Verenigde Naties: 'Een eer voor al die mensen die zich de afgelopen 80 jaar hebben ingezet voor COC en de regenbooggemeenschap.'

Lees verder

Een koningin!

Hoe kon ik zo bekrompen denken? Geweldig toch, hoe mijn dochter dit ziet. Met zo'n liefdevolle blik, terwijl ik me daar een beetje jaloers zat te voelen op de fiets. Zo leren onze kinderen me iedere dag nieuwe dingen.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden