Italië staat burgerlijk partnerschap toe

 

rainbow rome                           Beeld via Towleroad.com

 

Sommigen noemen het een succes, anderen een succesje.

Hoe dan ook, het Italiaanse parlement heeft woensdagavond de invoering van het civiel partnerschap voor paren van hetzelfde geslacht goedgekeurd, met 372 stemmen voor en 51 stemmen tegen (en 99 onthoudingen).

Het is een overwinning voor premier Matteo Renzi, na jaren van getorpedeerde wetsvoorstellen, en vooral ook een gevoelige nederlaag voor de Rooms-Katholieke Kerk. Maar niet helemaal, want de kerk heeft, samen met enkele centrumrechtse partijen, weten te bedingen dat binnen de nieuwe wet adoptie van (elkaars) kinderen niet mogelijk wordt. Een Italiaans parlement-lid zegt daarover tegen de New York Times: “Eigenlijk is deze wet nu al verouderd. We lopen twintig jaar achter op andere landen.“

Woensdagavond baadden de Trevi Fontein en het Colloseum in Rome in regenbooglicht, en gingen mensen de straat op om hun blijdschap te uiten over de nieuwe wet.

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Lesbival

'Een kampeerweekend georganiseerd voor en door queers! We geven workshops aan elkaar, feesten we precies zoals we zijn en eten we samen (en soms ook elkaar, maar niet zoals in Yellowjackets).'

Lees verder

Camp Miasma

Teenage Sex and Death at Camp Miasma: queer horror, verlangen en de erfenis van de slasherfilm waarin twee vrouwen in een bloederige wereld van verlangen, angst en waanzin belanden.

Lees verder

Pornhub Sapphic

Nieuw platform: de bekende pornowebsite brengt lesbische en non-binaire content samen in een aparte omgeving die speciaal ontworpen is voor een vrouwelijk publiek.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden