Feminisme in stripvorm

 

miss marvel                           Miss Marvel

Vroeger waren stripverhalen het exclusieve terrein van (blanke) jongens en mannen. Maar de laatste jaren zijn vrouwelijke tekenaars en schrijvers in opmars in de wereld van comics. Bijvoorbeeld in een geheel nieuw discipline: de stripjournalistiek. 

Tijdens de Stripdagen Haarlem 2016 van 1 t/m 12 juni kun je kennis maken met stripjournalistiek in de tentoonstelling Drawing Modern Feminism.

In een wereld waarin nieuwsvoorziening wordt beheerst door clickbait, headlines en hoaxes, en niemand tijd heeft voor duizend woorden, zegt beeld des te meer. Vandaar de groeiende populariteit van stripjournalistiek.

Ook leidt de toenemende digitalisering van deze tijd tot een revival van het feminisme, in een nieuwe gedaante: die van inclusiviteit.

In Drawing Modern Feminism pakken jonge, vrouwelijk stripmakers een aantal hedendaagse thema's bij de kop, zoals: vrouwenrechten, vrouwen en gezondheidszorg, gendertransitie en 'becoming muslim miss manga'.

In het kader van de expositie organiseert LOVER op 9 juni een workshop/debat over stripjournalisitiek. 

 

 

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Mooie beloften kabinet

'Het is goed nieuws dat het nieuwe kabinet belooft om geweld en discriminatie tegen de regenbooggemeenschap en andere groepen aan te pakken, acceptatie te bevorderen en vaart te maken met emancipatie.'

Lees verder

Kracht en kwetsbaarheid

A Queer Gaze: verleden en heden in beeld. Activist Audre Lorde beschreef zichtbaarheid als een paradox: het maakt ons kwetsbaar, maar tegelijkertijd is het ook onze grootste bron van kracht.

Lees verder

Relaties buiten de norm

Partners van bi+ mensen zijn zelf vaak niet bi+, maar ervaren aantrekking tot één gender. Ze zijn bijvoorbeeld hetero, homo of lesbisch en dus monoseksueel. Hun relatie valt onder gemixte oriëntatie relaties.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden