Istanbul Pride foto wint Pride Photo Award 2016
Een foto van een deelneemster van de verboden Istanbul Pride 2016, achter een haag van oproerpolitie, is de winnaar geworden van de 6e editie van de internationale Pride Photo Award. De foto is gemaakt door de Turkse fotojournalist Akin Celiktas.
Margriet van der Linden, bestuursvoorzitter van Pride Photo Award: "We zijn enorm trots op deze winnaar. Zowel de jonge vrouw in de foto als de fotograaf tonen grote moed om, tegen alle repressie in, te kiezen voor zichtbaarheid. Dit gaat over vrijheid; de vrijheid om jezelf te mogen zijn, vrijheid van samenkomst en persvrijheid. Dat gaat iedereen aan, hier in Nederland, en overal ter wereld."
De Pride Photo Award 2016 wordt op 16 september a.s. uitgereikt in de Oude Kerk in Amsterdam.
Reacties
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Nieuw avontuur
Jolande en Barbara verkochten hun huis in Frankrijk en gaan een nieuwe uitdaging aan: een klusvilla in Nederland. 'De mensen om je heen zijn het allerbelangrijkste, daar kan geen succes tegenop.'
Lees verderKatwijk
Queer toptheater over mentale gezondheid: Raymonde de Kuyper, Eline van Gils en Daan van Bendegem in intiem portret van twee generaties die elkaar wel willen begrijpen, maar niet snappen.
Lees verderTransgenderzorg in de wacht
'Blijf aan de lijn, er zijn nog 7000 wachtenden voor u! De wachttijd kan oplopen tot zes jaar.' - Transgender Netwerk vraagt aandacht voor ernstige situatie transgenderzorg.
Lees verder