Zij aan Zij blijft op voor Milk

 

Hoe later het uur, des te beter de film.

Voor nachtuiltjes is Milk (2008), vanavond op NPO 3, een absolute aanrader.

Milk vertelt het verhaal van de legendarische Harvey Milk (gespeeld door Sean Penn, die hiervoor een Oscar kreeg). Harvey Milk was wethouder in San Francisco en kwam als eerste politicus in de Amerikaanse geschiedenis uit de kast. 

We schrijven de roerige jaren '70; de tijd van politierazzia's in bars, maar ook van groeiend zelfbewustzijn en weerbaarheid in de homogemeenschap. Mooi is te zien hoe in die jaren de homogemeenschap en lesbische gemeenschap nader tot elkaar komen, na lang twee gescheiden werelden te zijn geweest. De toenadering tussen de twee communities zou uiteindelijk in een stroomversnelling raken in de jaren '80, met de AIDS epidemie. Maar zover gaat het verhaal van Milk niet. De film eindigt met de dood van Harvey Milk in 1978, als hij door een politieke rivaal, de conservatief Dan White, wordt vermoord. 

Milk is een eerbetoon aan een man die een cruciale rol heeft gespeeld in het (politieke) bewustwordingsproces van de Amerikaanse gay community.

 

Milk

Vrijdag 19 augustus

NPO 3

23.50 - 01.50 uur

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Terugblik 2025

Het was een bewogen jaar, met groot en klein nieuws, kunst, cultuur, boeken, interviews en persoonlijke verhalen. We blikken terug en wensen je een mooi, gezond en gelukkig 2026!

Lees verder

Het goede voorbeeld

Vlamousse zit met de handen in het haar. En in de poepluiers. Een fantasierijke, grappige en muzikale queeste van twee jonge moeders over het grote opvoeden, te zien vanaf 8 januari.

Lees verder

Wat een jaar

Zo dankbaar dat we dit mogen ervaren. En af en toe zo bang voor wat het komende jaar gaat brengen met al die gekke nieuwsberichten. Want als ik iets wil beschermen, is het wel ons roze gezin.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden