Albanië veilig voor lesbische vrouwen

 

 

Twee Albanese vrouwen die een relatie met elkaar hebben, krijgen terecht geen asiel in Nederland. Albanië is voor de vrouwen een veilig land, concludeerde de Raad van State woensdag.

De vrouwen waren bij de hoogste bestuursrechter in beroep gegaan tegen het besluit van de staatssecretaris van Veiligheid en Justitie om het tweetal geen asielvergunning te verlenen.

Volgens de Raad van State kan de aanwijzing van Albanië als veilig land van herkomst in stand blijven. De Albanese vrouwen hebben niet aannemelijk kunnen maken dat zij wegens hun seksuele gerichtheid niet kunnen terugkeren naar hun geboorteland. Het land kent wetten die mensenrechtenschendingen verbieden en die worden in de praktijk ook nageleefd, aldus de Raad van State.

Bron: ANP/ nieuws.nl

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Paarse Vrijdag 2025

Solidariteit staat centraal op 12 december: dan zetten scholieren, docenten en leerkrachten zich met steun van COC in voor een school waar iedereen zichzelf kan zijn, zonder buitensluiting of pesten.

Lees verder

Een hoop

Claudia de Breij lanceert nieuw album: 'Mijn heldinnen van nu, Chappell, Taylor en Beyoncé inspireren me minstens zoals mijn oude helden Ramses, Herman en Paul. Het vertalen van hun teksten was heerlijk.'

Lees verder

Julian

'Liefde is de ultieme force for good.' Vlak voor aanvang van de première in Amsterdam spraken wij Fleur Pierets en regisseur Cato Kusters. De film zie je vanaf 11 december in de bioscopen.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden