Albanië veilig voor lesbische vrouwen

 

 

Twee Albanese vrouwen die een relatie met elkaar hebben, krijgen terecht geen asiel in Nederland. Albanië is voor de vrouwen een veilig land, concludeerde de Raad van State woensdag.

De vrouwen waren bij de hoogste bestuursrechter in beroep gegaan tegen het besluit van de staatssecretaris van Veiligheid en Justitie om het tweetal geen asielvergunning te verlenen.

Volgens de Raad van State kan de aanwijzing van Albanië als veilig land van herkomst in stand blijven. De Albanese vrouwen hebben niet aannemelijk kunnen maken dat zij wegens hun seksuele gerichtheid niet kunnen terugkeren naar hun geboorteland. Het land kent wetten die mensenrechtenschendingen verbieden en die worden in de praktijk ook nageleefd, aldus de Raad van State.

Bron: ANP/ nieuws.nl

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Hij wil garanties

Sinds we het over kinderen hebben, wil mijn vriend van mij de verzekering dat ik monogaam blijf en niks zal aanleggen met een vrouw. Dat ik biseksueel ben, was nooit een issue voor hem, nu opeens wel.

Lees verder

Sprekend verleden

Theater over verhalen, kunst en identiteit - Zadie: 'Ik bewonder Beckett en ik respecteer Joyce. Maar ik hou van Woolf. Als ik het zwaar heb herlees ik haar dagboeken, en dat helpt me verder.' Wij: 'Oh vertel eens.'

Lees verder

Anders durven zijn

Queer Beer zet in op verbinding. Ook het alcoholvrije biertje Spicy Mango 0.0 is ontwikkeld samen met de queer community. We spreken brouwer en Queer Beer-eigenaar Sebastiaan.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden