Simone van Saarloos: "Alleen homo, als zichtbaar"

 

Afgelopen woensdag verzorgde schrijver en columnist Simone van Saarloos (26) de befaamde, jaarlijkse Mosse-lezing in de Openbare Bibliotheek in Amsterdam. Voorafgaand aan het event heeft zij een interview aan het studentenblad Folia gegeven, waarin zij haar twijfel uitspreekt over haar geschiktheid voor het geven van de lezing. “Ik heb mannelijke en vrouwelijke partners gehad, maar ben ik dan wel lesbisch genoeg om een lezing in zo’n instituut en over zo’n onderwerp te mogen geven? Telt mijn ervaring wel genoeg mee?”

Van Saarloos voelt zich geconfronteerd met haar eigen gebrek aan zichtbaarheid met betrekking tot het onderwerp. “Out and proud, dan doe je het goed. Maar zolang je dat niet bent – ook al vóel je je wel gewoon homo – dan hoor je alsnog bij de hetero’s.”

Als biseksueel vindt Simone het al helemaal niet makkelijk om zich zichtbaar te maken. Zo werd zij recentelijk homocafé de Trut uitgegooid nadat zij met een man had gezoend. Terwijl in het dagelijks leven heteroseksualiteit juist de norm is. “Hetero’s lopen op straat hand in hand en zijn in iedere film vertegenwoordigd. Zij lopen ermee te koop, maar als bi kan ik dat niet.

Tenslotte verzucht Simone: “Het liefste leefde ik in een geslachtloze wereld”

 

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Relaties buiten de norm

Partners van bi+ mensen zijn zelf vaak niet bi+, maar ervaren aantrekking tot één gender. Ze zijn bijvoorbeeld hetero, homo of lesbisch en dus monoseksueel. Hun relatie valt onder gemixte oriëntatie relaties.

Lees verder

Respect voor de man

Ik nam mannen minder serieus. Ik had, op een of andere manier, minder waardering voor ze. Dat is niet eerlijk en niet terecht: ons mannetje heeft mijn blik op de wereld doen veranderen.

Lees verder

Cocktail of Mocktail?

Onderzoek van COC Nederland, Rutgers en het Trimbos-instituut laat zien dat alcoholgebruik samenhangt met identiteitsvorming, omgaan met minderheidsstress en het vinden van verbinding met anderen.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden