Simone van Saarloos: "Alleen homo, als zichtbaar"

 

Afgelopen woensdag verzorgde schrijver en columnist Simone van Saarloos (26) de befaamde, jaarlijkse Mosse-lezing in de Openbare Bibliotheek in Amsterdam. Voorafgaand aan het event heeft zij een interview aan het studentenblad Folia gegeven, waarin zij haar twijfel uitspreekt over haar geschiktheid voor het geven van de lezing. “Ik heb mannelijke en vrouwelijke partners gehad, maar ben ik dan wel lesbisch genoeg om een lezing in zo’n instituut en over zo’n onderwerp te mogen geven? Telt mijn ervaring wel genoeg mee?”

Van Saarloos voelt zich geconfronteerd met haar eigen gebrek aan zichtbaarheid met betrekking tot het onderwerp. “Out and proud, dan doe je het goed. Maar zolang je dat niet bent – ook al vóel je je wel gewoon homo – dan hoor je alsnog bij de hetero’s.”

Als biseksueel vindt Simone het al helemaal niet makkelijk om zich zichtbaar te maken. Zo werd zij recentelijk homocafé de Trut uitgegooid nadat zij met een man had gezoend. Terwijl in het dagelijks leven heteroseksualiteit juist de norm is. “Hetero’s lopen op straat hand in hand en zijn in iedere film vertegenwoordigd. Zij lopen ermee te koop, maar als bi kan ik dat niet.

Tenslotte verzucht Simone: “Het liefste leefde ik in een geslachtloze wereld”

 

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Speciale munten

Herdenkingsmunt voor 25 jaar openstelling huwelijk: een krachtig ontwerp met een drietal grote elementen: verbonden ringen, regenbogen en de centrale tekst 'Iedereen.'

Lees verder

Horoscoop april 2026

Onder de oppervlakte voel je dat er iets gaat veranderen. Alles gebeurt deze maand met een reden. Wat staat jou te wachten?

Lees verder

Trans vrouwen uitgesloten

Ongefundeerd en onacceptabel: het IOC heeft besloten dat trans vrouwen vanaf 2028 niet meer mee mogen doen aan de vrouwencompetitie van de Olympische Spelen.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden