Lesbische vrouw gaat op TV meestal dood

       Van: Youtube

 

Deden wij eerder nog een oproep voor een onderzoek naar het welzijn van LBT-vrouwen in Nederland, blijkt het nu met het welzijn van lesbische en biseksuele vrouwen op TV wel erg slecht gesteld te zijn!

Volgens de Amerikaanse belangenorganisatie GLAAD gaat het steeds beter met de representatie van LBT-vrouwen in de media. Volgens een onlangs uitgebracht rapport, zijn er de laatste tien jaar meer niet-heteroseksuele en niet-cis vrouwen in TV-series dan ooit tevoren. LBT-vrouwen zijn zogezegd "in the picture."

Maar met deze fictieve LBT-vrouwen is iets vreemds aan de hand: ze gaan wel erg vaak dood! Niet zelden komen zij op een dramatische wijze aan hun einde (of ze gaan er vandoor met een man).   

Misschien is de tijd gekomen om de focus van kwantiteit te verleggen naar kwaliteit? Dus niet meer blij zijn met ieder niet-hetero personage in elke serie, maar kijken naar wat dat personage doet en meemaakt? En in hoeverre er dan nog sprake is van representatie?

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Do you speak Lesbians?

Lesbisch praten vraagt natuurlijk om kennis, kunde en ervaring. Hoe goed ben jij? Doe de test, bereken jouw score en lees meer over inclusief taalgebruik.

Lees verder

Tussen geheim en vrijheid

Breaking Walls: de Chinees-Nederlandse queer activist Hoi Yi leeft tussen twee werelden, zijn persoonlijke worsteling zie je in deze geanimeerde, hybride documentaire op VPRO.

Lees verder

Samen met pensioen

'Mijn partner is bang dat ze in een zwart gat valt, heeft geen speciale hobby's dus dat wordt zwaar leunen op mij. Ik zie dat totaal niet zitten en vind het heerlijk om alleen te zijn. Wat zou jij doen?'

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden