Lesbische vrouw gaat op TV meestal dood

       Van: Youtube

 

Deden wij eerder nog een oproep voor een onderzoek naar het welzijn van LBT-vrouwen in Nederland, blijkt het nu met het welzijn van lesbische en biseksuele vrouwen op TV wel erg slecht gesteld te zijn!

Volgens de Amerikaanse belangenorganisatie GLAAD gaat het steeds beter met de representatie van LBT-vrouwen in de media. Volgens een onlangs uitgebracht rapport, zijn er de laatste tien jaar meer niet-heteroseksuele en niet-cis vrouwen in TV-series dan ooit tevoren. LBT-vrouwen zijn zogezegd "in the picture."

Maar met deze fictieve LBT-vrouwen is iets vreemds aan de hand: ze gaan wel erg vaak dood! Niet zelden komen zij op een dramatische wijze aan hun einde (of ze gaan er vandoor met een man).   

Misschien is de tijd gekomen om de focus van kwantiteit te verleggen naar kwaliteit? Dus niet meer blij zijn met ieder niet-hetero personage in elke serie, maar kijken naar wat dat personage doet en meemaakt? En in hoeverre er dan nog sprake is van representatie?

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Mooie beloften kabinet

'Het is goed nieuws dat het nieuwe kabinet belooft om geweld en discriminatie tegen de regenbooggemeenschap en andere groepen aan te pakken, acceptatie te bevorderen en vaart te maken met emancipatie.'

Lees verder

Kracht en kwetsbaarheid

A Queer Gaze: verleden en heden in beeld. Activist Audre Lorde beschreef zichtbaarheid als een paradox: het maakt ons kwetsbaar, maar tegelijkertijd is het ook onze grootste bron van kracht.

Lees verder

Relaties buiten de norm

Partners van bi+ mensen zijn zelf vaak niet bi+, maar ervaren aantrekking tot één gender. Ze zijn bijvoorbeeld hetero, homo of lesbisch en dus monoseksueel. Hun relatie valt onder gemixte oriëntatie relaties.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden