Geïntimideerd in de trein

"Onlangs reisde ik met de trein van Schiphol naar Rotterdam. Het was later op de avond, ik nam de tussencoupé, omdat ik veel bagage had en geen zin om te zeulen. Er zaten twee jongemannen schuin tegenover me op de klapstoeltjes. Al snel hoorde ik ze over mij praten. 'Als dat geen pot is! Als ze haar haar wat liet groeien, zou het best een lekker ding zijn.' 'Een goeie beurt heeft ze nodig. Wil ik best doen. Nu al.' Ondertussen deden ze pogingen oogcontact te maken. Ongegeneerd keken ze voortdurend naar mij. Ik probeerde ze te negeren door de muziek op mijn oren wat luider te zetten. Maar tegelijkertijd wilde ik ze wel in de gaten houden. Ze maakten gebaren die niks aan de verbeelding overlieten. Likten hun lippen. Grepen in hun kruis. Ronduit intimiderend. Me nog nooit zo onveilig gevoeld. Op één oudere man na was er niemand in de buurt. Met koptelefoon op leek hij niet door te hebben wat er gebeurde. Met mijn bagage kon ik lastig weg. Waar was de conducteur als je hem nodig had? Bellen om hulp in bijzijn van deze gasten leek me niet handig. En ze hadden immers nog niks gedaan? Gelukkig bleef dat ook zo. Na dit incident was ik wel totaal van de kaart. Ook onthutst over mijn eigen passiviteit. Wat zou jij doen in zo'n situatie?"

 

Arrogant doen helpt soms

'Het ligt aan de situatie en aan mijn bui. Soms kies ik ervoor om er niet op in te gaan en net te doen of ik het niet hoor. Soms reageer ik gevat en komt er een gesprekje uit voort: "Ja, ik ben pot ja. Maar zeg nou zelf, vrouwen zijn toch ook veel lekkerder dan mannen?" Soms reageer ik afkeurend door zo arrogant mogelijk te kijken en misschien

Lees meer

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Nieuwe voorzitter COC

Myrtille Danse is de nieuwe voorzitter van COC Nederland. Ze werd op zaterdag 21 juni gekozen door de vergadering van regionale COC-verenigingen in Den Bosch. Astrid Oosenburg nam afscheid.

Lees verder

Hooked On You

Een ode aan queer vrouwen en de clichés die we maar al te graag omarmen: U-Hauling, karabijnhaken, intense blikken… Voor iedereen een catchy track, voor insiders een herkenbare knipoog.

Lees verder

Feiten & cijfers

Het rapport van Movisie geeft informatie over de acceptatie, welzijn en gezondheid van lesbische, homoseksuele, bi+, trans, non-binaire, intersekse, queer en aseksuele personen.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden