New York City Pride

De zon scheen, het was warm en er liepen tienduizenden mensen mee, met Billy Jean King voorop. De New York City Pride March trok dit jaar ruim 2 miljoen bezoekers. Deze 49ste Pride March was naast strijd voor LHBT-rechten, viering van diversiteit en een blijk van solidariteit ook een blijk van weerstand tegen verharding en het beleid van Trump. De NYC Pride is van oudsher meer een protestmars dan een uitbundig feest, geworteld in de Stonewall-rellen van 1969. Op 28 juni van dat jaar was het LHBT-publiek van de Stonewall Inn het treiteren van de politie zat: na de zoveelste inval besloten ze terug te vechten. Daar, voor de deur in Christopher Street, is de Pride geboren. De march gaat dan ook altijd langs deze plek, dit jaar echter via een andere route, als voorbereiding op de World Pride (en het 50-jarig jubileum) volgend jaar, waar 6 (!) miljoen mensen worden verwacht.

Grote publiekstrekker dit jaar in de NYC Pride March was Cynthia Nixon. In maart van dit jaar werd bekend dat zij zich verkiesbaar stelt voor de positie van gouverneur van New York. (Lees hier meer over Cynthia Nixon).

*

Lees hier meer over het Pride-seizoen in Nederland!

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Trouwen op TV

'Het is heel waardevol om te merken dat ik, door mezelf te zijn, echt iets beteken voor de kijkers.' Cindy deed mee aan Married at First Sight. 'Herkend worden is nog steeds een gekke gewaarwording.'

Lees verder

Horoscoop juli 2026

Het is tijd om je te realiseren dat ook jij af en toe gedragen mag worden, je kwetsbaar op mag stellen. Ze is er voor jou zoals jij er voor haar bent, je hoeft je niet altijd groot te houden. - Wat staat jou te wachten?

Lees verder

Vlinderhaven

Woongemeenschap voor queers uit alle generaties: appartementen, maisonnettes, gezinswoningen of woningen voor woongroepen, huur of koop, op Centrumeiland (IJburg) Amsterdam.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden