ANNE+ in première!

Een Whatsapp-bericht van scenarioschrijfster Maud Wiemeijer aan regisseuse Valerie Bisscheroux met de tekst 'Ik heb een idee voor een lesbische serie' vormde 3 jaar geleden het beginpunt voor ANNE+.

Gisterenavond was het zover en ging de langverwachte serie in première tijdens het Nederlands Filmfestival in Utrecht.

De cast en crew liepen feestelijk uitgedost over de rode loper op weg naar een uitverkochte grote zaal in de Utrechtse schouwburg. Zij aan Zij was erbij en sprak Maud, Valerie, Hanna, Kirsten Mulder én Claudia de Breij!

'We hebben er al drie jaar zin in!'

'Toen we elkaar in januari spraken, zaten jullie nog volop in de opnames (lees hier het interview met Valerie en Maud!), en nu vanavond is de grote première. Hoe voelt dat?

Over de inhoud van de serie willen we nog niet te veel verklappen (veel leuker om zelf te kijken) maar we maken kennis met Anne en de vrouwen in haar leven tijdens haar studententijd in Amsterdam.

Van haar eerste vriendinnetje Lilly naar een wilde rebound, en van een aantrekkelijke leidinggevende naar een heftige crush. Samenwonen, hand in hand lopen, een open relatie, het komt allemaal aan bod. Geen moment ligt de nadruk op het feit dat Anne lesbisch is, dat is een gegeven en zorgt niet voor moeilijke momenten. En dat is de grote kracht van de serie!

Lees hier alles over ANNE+ Na afloop verzamelen de cast & crew zich onder luid applaus op het podium en de eerste plannen voor een tweede seizoen zijn gemaakt! Wij kunnen haast niet wachten tot het zover is!

De eerste twee afleveringen kun je nu al bekijken. Vanaf woensdag 3 oktober wordt vier weken lang iedere woensdag om 16.00 uur een nieuwe aflevering geüpload. Kijkplezier gegarandeerd!

*

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Wild 'n Sweet Festival 2026

Samen, luid en zonder grenzen: het festival met de 'meeste glitters, regenbogen en grensverleggende acts' keert terug op 6 juni, met o.a. Lynks, Only Fire, BIG WETT en Alice Olsthoorn.

Lees verder

Bridgerton S5

Queer love, queer joy en zoveel verlangen in nieuw hoofdstuk van liefde en hoop: 'een heel seizoen van Bridgerton wijden aan een sapphische relatie voelt enorm.' De opnames zijn van start!

Lees verder

Waar blijft de tijd

'Oh het gaat allemaal zo snel.' Heb jij een (jong) gezin en herken je deze uitspraak? 'Geniet nu het kan, want voor je het weet, zijn ze groot.' 'Ze groeien als kool.' 'Deze periode krijg je nooit meer terug.'

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden