Bestuur stapt op

De Amsterdamse afdeling van het politienetwerk Roze in Blauw dat opkomt voor LHBT'ers, zit zonder bestuur nadat Ellie Lust weg ging. COC Amsterdam maakt zich zorgen over de ontwikkelingen.

Foto: Roze in Blauw, 19-9 2018: Ellie Lust verlaat de Politie.

In september werd bekend dat Ellie Lust opstapte bij de politie omdat volgens de politieleiding haar tv-werk niet meer met haar politiewerk te combineren viel. Door haar vertrek ging ze ook weg als voorzitter van Roze in Blauw, dat ze bijna twintig jaar geleden oprichtte met vice-voorzitter Frido Stein.

Stein was solidair en stopte eveneens per oktober bij het netwerk. Een derde bestuurslid verliet het bestuur omdat een studie meer tijd vergde dan gedacht, een vierde besloot te stoppen omdat met deze daarmee ruimte wilde maken voor een nieuw bestuur. 

Het COC, die het vertrek van boegbeeld Lust betreurt, meent dat door het vertrek van het voltallige bestuur een beeld ontstaat 'dat het bij de politie intern rommelt rondom de aandacht voor de LHBTI-diversiteit'. Ook vrezen ze dat het invloed kan hebben bij het bestrijden van discriminatie.

Lees meer op AT5.nl

COC Amsterdam roept in een brief hoofdcommissaris Pieter-Jaap Aalbersberg op te zorgen voor een 'sterk en deskundig Roze in Blauw'. 'In het huidige klimaat van maatschappelijke verruwing is het essentieel dat de LHBTIQ+ gemeenschap in al haar diversiteit het bevoegd gezag onvoorwaardelijk aan haar zijde weet, niet alleen in woord maar ook in daad. Vertrouwen in een zichtbaar diverse politie dat over 'handelend vermogen’ beschikt staat hierin centraal. Ik reken op uw doortastendheid hierin', aldus de voorzitter Peter de Ruijter.

 

Lees ook: Ellie Lust weg bij politie.

*

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Roze Filmdagen 2025

Op woensdag 19 maart begint het twaalfdaags filmfestival met bijna 120 speelfilms, korte films en documentaires met LGBTQ+ gerelateerde thema's van over de hele wereld!

Lees verder

Nachtdieren

Raven van Dorst in de Verenigde Staten: 'Met alle ontwikkelingen van de afgelopen tijd in het achterhoofd, ben ik benieuwd wie daar 's nachts niet kan of wil slapen in het beloofde land…'

Lees verder

Twijfel over trouw

We zijn beiden getrouwd, onze partners weten (waarschijnlijk) van niets. We willen beiden scheiden. Maar als we ontrouw aan onze huidige partners zijn, zullen we dan wel trouw zijn samen?

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden