Film: Colette

Het fascinerende levensverhaal van één van de bekendste vrouwelijke auteurs van Frankrijk die het preutse land op zijn kop zette met haar sexy novelles over Claudine en later Gigi.

Het waargebeurde verhaal van Colette begint rond het jaar 1900, als ze als simpel plattelandsmeisje als jonge bruid van de beroemde, maar berooide schrijver Henri 'Willy' Gauthier-Villars haar entree maakt in de Parijse high society.

Verveeld met haar nieuwe bestaan schrijft ze dagboeken vol met haar seksuele fantasieën, die uiteindelijk onder Willy's naam gepubliceerd worden als de novellereeks Claudine.

De sensuele verhalen zijn een hit, en Willy en Colette groeien uit tot het bekendste koppel van Frankrijk. Tot Willy haar op een dag verraadt…

Na het schrijven van de laatste 'Claudine' scheidt Colette van haar man. Na haar scheiding leefde Colette een tijd lang samen met markiezin Mathilde de Morny ('Missy') en belandde ze in het variété-leven van Parijs. Toen ze in 1907 tijdens de opvoering van een pantomime ('Rêve d'Égypte') in de Moulin Rouge een vrouw kuste veroorzaakte dat een groot schandaal. (Lees meer op Wikipedia.) 

Sidonie-Gabrielle Colette (Saint-Sauveur-en-Puisaye, 28 januari 1873 - Parijs, 3 augustus 1954) is één van de meest gelezen Franse schrijfsters uit de 20ste eeuw.

Ze kreeg als eerste vrouw in Frankrijk een staatsbegrafenis en haar oeuvre is in vier kloeke delen opgenomen in de prestigieuze Pléiade-reeks. De literaire status van Colette is in Frankrijk onbetwist, en berust vooral op haar zinnelijke en beeldende stijl. De vrouw achter dat imposante oeuvre is niet minder interessant. (Lees meer over haar 'Zelfportret in verhalen'.)

Keira Knightley speelt de hoofdrol in deze nieuwe film van Wash Westmoreland (Still Alice). Het scenario schreef Westmoreland samen met Richard Glatzer. Westmoreland was getrouwd met Glatzer tot die in maart 2015 overleed aan de gevolgen van ALS.

 

Colette zie je vanaf 20 december 2018 in de Nederlandse bioscopen.

*

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Lhbtiqa+ monitor 2026

Hoewel het welzijn en de acceptatie van homoseksuele en lesbische personen positief blijft, is de leefsituatie van en opvattingen over met name non-binaire, transgender en intersekse personen zorgelijk.

Lees verder

Coming In Week Arnhem

Op het programma staan onder meer een Pride Walk, optredens, films, workshops, theater en een viering van tachtig jaar COC Nederland. De week begint met de opening van het Roze Jaar.

Lees verder

De Verblijfsvergunning

Wat doet jarenlang wachten op een verblijfsvergunning met een mens? Serj en Stas vluchten uit Rusland, waar ze als homoseksueel stel niet veilig zijn en de oorlog willen ontlopen.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden