Sam Bettens geeft interview

Sam Bettens (46), de Belgische zanger van K's Choice, is vanavond te gast bij M voor het allereerste tv-interview sinds zijn coming-out als transgenderman.

Op 18 mei vertelde de toenmalige Sarah Bettens in een interview met De Standaard dat zij vanaf dat moment in transitie van vrouw naar man ging en voortaan als Sam Bettens door het leven zal gaan. Hierop volgend is Sam ook een eigen YouTube-kanaal begonnen, waarin hij elke week zijn kijkers zal updaten over zijn transitie. 

Het YouTube-kanaal vind je hier.

Sam Bettens: “Ik had door kunnen leven als vrouw, maar dat maakte me niet gelukkig. En ik wilde niet later op mijn sterfbed liggen met spijt, daarom heb ik nu, op latere leeftijd, het besluit alsnog genomen. En ik ben ontzettend blij.”

In de jaren '90 speelde Bettens met broer Gert in een amateurband die later uitgroeide tot The Choice, weer later omgedoopt tot K's Choice. Eén van de grootste hits van K's Choice is 'Not An Addict'. Na veel hitnoteringen en prijzen op de plank betekent de transitie niet het einde voor Sams muziekcarrière. “We gaan ook een nieuwe plaat maken, maar het effect op mijn stem moet nog blijken”.

Bettens vliegt vanuit Californië -waar hij met vrouw en kinderen woont- speciaal over voor de eerste K's Choice show na de aankondiging én voor een exclusief en open gesprek met Margriet van der Linden. Het betreft voorlopig een eenmalig televisie-interview.

 

M, 6 juni om 19.05 uur bij KRO-NCRV op NPO 1

Gemist?

Bekijk het interview hier:

 

*

 

Blijf op de hoogte!

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Horoscoop mei 2025

Richt je aandacht deze maand op het maken van iets moois en blijvends. Luister altijd naar je eigen gevoel en wijsheid, vooral als de onstuimige volle maan een geheim onthult over je ex-vriendin.

Lees verder

Queer & Migrant Film Festival

Al tien jaar is het International Queer & Migrant Film Festival (IQMF) Amsterdam een baken van representatie, veerkracht en artistieke expressie. De openingsfilm dit jaar: Dreamers, van Joy Gharoro-Akpojotor.

Lees verder

Gondola

Een 'reservoir aan feelgood' met 'bijna ondraaglijke schattigheid', noemt NRC de nieuwe film van Viet Helmer. Vanaf 1 mei zie je Gondola in de Nederlandse filmtheaters. Zij aan Zij verloot kaartjes!

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden