Atria: Pink Tours

Atria organiseert de Pink Tours: De geschiedenis van de lesbische beweging met archiefmateriaal als rode draad.

Atria's bibliotheek en archief in hartje Amsterdam herbergen één van de grootste collecties over vrouwen, gender en diversiteit wereldwijd. Speciaal voor Pride Amsterdam ontwikkelde Atria de Pink Tour. Van Paarse September tot Roze Zaterdag. Over boze potten en het Lesbisch Prachtboek. Een ontroerend, informatief en bij vlagen grappig verhaal met uniek archiefmateriaal als rode draad.

Vrouwen van toen zijn erbij en delen hun ervaringen: Gon Buurman (30 juli) en Twie Tjoa (31 juli). 

Gon Buurman heeft als fotografe een belangrijke rol gehad in het vastleggen van de tweede feministische golf in Nederland. Vooral van lesbische vrouwen maakte ze iconische portretten. Ze maakte foto's van de homodemonstratie in 1979 en van vrouwencafé Saarein. Zij publiceerde daarnaast verschillende fotoboeken waarin liefde, intimiteit en verlangen centraal staan. In 2017 werd haar werk tentoongesteld in de bibliotheek van Atria en het archief van IHLIA LGBT Heritage. 

Twie Tjoa is bestuurslid voor Stichting Dian, een netwerkorganisatie voor vrouwen met een Indonesische achtergrond, en Mil Colores, een platform in het bijzonder voor LBT vrouwen uit diverse etnische groepen. Ze is een van de bedenkers van talkshow Pink Talks, over lesbische identiteit. In 2018 ontving Tjoa een Andreaspenning voor haar inzet binnen de Surinaamse-, migranten- en LHBTIQ+- gemeenschap.

De Tour is in het Engels. Kaarten zijn verkrijgbaar via de website van Atria (klik hier) of je kunt ze winnen! 

2 kaarten voor de Pink Tour!

Deze actie is verlopen.

 

Beeld: Gon Buurman en Collectie IAV

*

Blijf op de hoogte!

 

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Lhbtiqa+ monitor 2026

Hoewel het welzijn en de acceptatie van homoseksuele en lesbische personen positief blijft, is de leefsituatie van en opvattingen over met name non-binaire, transgender en intersekse personen zorgelijk.

Lees verder

Coming In Week Arnhem

Op het programma staan onder meer een Pride Walk, optredens, films, workshops, theater en een viering van tachtig jaar COC Nederland. De week begint met de opening van het Roze Jaar.

Lees verder

De Verblijfsvergunning

Wat doet jarenlang wachten op een verblijfsvergunning met een mens? Serj en Stas vluchten uit Rusland, waar ze als homoseksueel stel niet veilig zijn en de oorlog willen ontlopen.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden