Paarse Vrijdag 10 jaar

Het is Paarse Vrijdag! Zoals elk jaar op de tweede vrijdag van december. Paarse Vrijdag is een GSA-actiedag waarop de hele school hun steun voor sekse, gender en seksuele diversiteit kan laten zien door paars te dragen.

De Paarse Vrijdag van 2019 is een jubileum: Het is de tiende keer dat deze dag wordt georganiseerd. Een recordaantal scholen doet mee: Meer dan 1000 middelbare- en mboscholen hebben zich aangemeld. De dag wordt georganiseerd door COC's GSA Netwerk en heeft dit jaar als thema: 'Jezelf kunnen zijn is een feest'.

COC Nederland: LHBTI-jongeren ervaren veel steun door Paarse Vrijdag. 'Door Paarse Vrijdag besefte ik dat ik transgender ben en dat het oké is om daarvoor uit te komen,' zegt Zeger (15) van het Ostrea Lyceum in Goes. 'Nu help ik mee met het organiseren van Paarse Vrijdag op mijn school omdat ik andere jongeren die struggelen met hun genderidentiteit wil steunen'. 

Jongeren die homo, lesbisch of bi zijn weten dat meestal al rond hun dertiende of veertiende. Veel transgender jongeren weten dat zelfs al eerder. Uit onderzoek blijkt echter dat deze jongeren hun school vaak niet veilig genoeg vinden om hier open over te zijn. Geert-Jan Edelenbosch van COC: 'Daarom betekent Paarse Vrijdag zoveel voor LHBTI-jongeren. In een periode waarin zij zichzelf ontdekken en daar vaak onzeker over zijn, krijgen ze de boodschap: jij mag er zijn! Dat is enorm waardevol. Je gesteund voelen zorgt dat je je veiliger voelt.' 

Bekijk meer filmpjes, posters en tips op de GSA-website Paarse Vrijdag en lees meer op COC.nl.

*

Blijf op de hoogte!

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Lhbtiqa+ monitor 2026

Hoewel het welzijn en de acceptatie van homoseksuele en lesbische personen positief blijft, is de leefsituatie van en opvattingen over met name non-binaire, transgender en intersekse personen zorgelijk.

Lees verder

Coming In Week Arnhem

Op het programma staan onder meer een Pride Walk, optredens, films, workshops, theater en een viering van tachtig jaar COC Nederland. De week begint met de opening van het Roze Jaar.

Lees verder

De Verblijfsvergunning

Wat doet jarenlang wachten op een verblijfsvergunning met een mens? Serj en Stas vluchten uit Rusland, waar ze als homoseksueel stel niet veilig zijn en de oorlog willen ontlopen.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden