Rainbow Index

Nederland staat wederom op plaats 13 in de lijst van Europese landen die LHBTI-mensenrechten goed hebben geregeld, zo blijkt uit de Rainbow Europe Index van 2022.

COC Nederland wil terug naar de wereldkopgroep en roept de regering op om COC's Regenboog Stembusakkoord snel uit te voeren. 'Het is treurig dat ons land, dat ooit voorop liep in de wereld, is afgezakt naar de Europese middenmoot', aldus COC-voorzitter Astrid Oosenbrug. 'Ik roep de regering op om een sprint te trekken en door te stoten naar de kopgroep van landen waar LHBTI-mensenrechten goed geregeld zijn. Zoals toen ons land als eerste het huwelijk openstelde voor paren van gelijk geslacht.'

Malta staat op de eerste plaats in de Rainbow Index. Denemarken is de snelste stijger met haar verbreedde en inclusievere non-discriminatiewetgeving. Het land steeg zeven plaatsen en staat nu op de tweede plaats in Europa. Nederland stond afgelopen jaar ook op de 13e plaats van de Rainbow Europe Index. Landen als België, Zweden en Frankrijk scoren beter dan Nederland. Het slechtst scoren Rusland, Armenië, Turkije en Azerbeidzjan.

ILGA-Europe signaleert een positieve dynamiek in Europa van landen als Denemarken, IJsland en Duitsland die LHBTI-mensenrechten beter zijn gaan regelen. De Europese LHBTI-organisatie is bezorgd over stagnatie in landen die ooit voorop liepen en over landen die wegglijden in de Index omdat LHBTI-mensenrechten er worden teruggedraaid. ILGA wijst daarbij op het Verenigd Koninkrijk, waar anti-transgender sentimenten opgeld doen.

Lees het artikel op de website van COC Nederland.

Meer informatie: https://rainbow-europe.org/

*

Blijf op de hoogte!

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.

Recent nieuws:

Rapport over biseksualiteit

Opvallende resultaten in 'Intersections', het eerste rapport specifiek over biseksualiteit. Samen met Barbara Oud, directeur van Stichting Bi+ Nederland, nemen we de resultaten door.

Lees verder

Paarse Vrijdag 2023

All Day Every Day: Op 8 december is het Paarse Vrijdag, dé GSA-actiedag waarop de hele school steun en respect voor sekse, gender, en seksuele diversiteit laat zien door paars te dragen. Wij spraken docent Djoeke!

Lees verder

Horoscoop december 2023

Geniet van elke seconde die je doorbrengt met de vrouw die zoveel gevoelens bij je oproept, ook al heeft jullie relatie misschien een einddatum. – Wat staat jou te wachten deze maand?

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden