Reeks over Regenboogsteden

Movisie lanceert in juni een podcastreeks over Regenboogsteden. Vanaf donderdag 9 juni a.s. kan je vier weken lang elke donderdag een nieuwe aflevering beluisteren. Elke aflevering heeft een specifiek thema. Daarin wordt gesproken over wat de lokale inzet van Regenboogsteden de afgelopen jaren heeft opgeleverd, welke ontwikkelingen de gasten zien, hoe het op dit moment gaat en welke verbeteringen mogelijk zijn in de toekomst. 

In deze podcastreeks gaat Simon Timmerman, adviseur Regenboogsteden bij Movisie, samen met zijn collega’s Laura Jak, Joey Poerwoatmodjo, Niels van Kleef en Charlot Pierik in gesprek met diverse mensen en organisaties die betrokken zijn bij lokaal regenboogbeleid. Lokaal Regenboogbeleid heeft invloed op veel gebieden en daar wordt in vier afleveringen uitgebreid over gesproken.  

Vier afleveringen 

In de eerste aflevering, over het belang van zichtbaarheid, zijn Bey Cil van Rotterdam Pride en Leanne Gaalswijk van ADB Zeeland te gast. In de aflevering over veiligheid schuiven TNN-voorzitter Brand Berghouwer en Iris Bekker, voorzitter Roze in Blauw Rotterdam, aan. Ook aan de situatie van lhbti+ jongeren wordt een aflevering geweid. Dit wordt besproken met Dagmar en Rozanne als vertegenwoordigers van de Rainbow Academy en Ursela van Dijk, verantwoordelijk voor Schools OUT in Nijmegen. De laatste aflevering van deze reeks gaat over de aandacht voor lhbti+ personen binnen zorg en welzijn. Mike Haanstra van Amerpoort en Roze 50+ ambassadeur Nardie Eijsberg delen in deze aflevering hun ervaringen. 

'Het was ontzettend tof om deze vier afleveringen te maken met hele diverse gasten die super veel ervaringen konden delen, maar ook kwamen met goede tips en suggesties voor anderen die lokaal bezig zijn met regenboogbeleid. Mooi om te horen wat er allemaal al gebeurt, maar ook duidelijk dat er ook nog een hoop werk te verzetten is', aldus Simon Timmerman, host van de podcastreeks Regenboogsteden. 

De eerste podcast aflevering is vanaf donderdag 9 juni a.s. te beluisteren. Vier weken lang verschijnt elke donderdag een nieuwe aflevering. Je vindt de afleveringen via www.movisie.nl/lhbti en ze zijn te beluisteren via o.a. Spotify, YouTube en SoundCloud.  

Regenboogsteden 

Regenboogsteden zijn gemeenten die zich actief inzetten voor de emancipatie, veiligheid en sociale acceptatie van lesbische, homo, bi+, transgender en intersekse personen. Movisie – kenniscentrum voor sociale vraagstukken – is al jaren uitvoerder van het programma Regenboogsteden in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Movisie adviseert en ondersteunt gemeenten in regenboogbeleid, ontwikkelt kennisproducten en publicaties én organiseert kennisuitwisseling. 

 

*

Blijf op de hoogte!

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

IDFA: Punkie Johnson

'Don't compromise yourself for fucking nobody.' Punkie probeert om te gaan met de verwachtingen van anderen en van zichzelf. Hoeveel ben je bereid aan te passen om ergens bij te horen?

Lees verder

Zwangerschapsdementie

Het is de harde werkelijkheid. Hopelijk schrik ik je hier niet mee af, mocht je een kinderwens hebben, want het wordt echt weer langzaamaan beter. Of had ik dat al geschreven?

Lees verder

Horoscoop

November 2026: Een oude vlam of een date van vorig jaar kan opduiken. Kijk goed of ze iets nieuws te melden heeft, een herhaling van eerder levert net zoveel op als toen. Wat staat jou te wachten?

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden