Ongeschreven regels

VPRO: Ongeschreven regels toont vier korte documentaires van jonge makers die de ongeschreven regels in onze huidige maatschappij bevragen, omkeren of herschrijven. De films zijn gebaseerd op persoonlijke vragen van de makers zelf. Hoe gedraag je je op verlaten, donkere plekken op straat? Voor wie is een coming-out eigenlijk bedoeld? Waarom schaam ik me voor mijn gehoorapparaat? Waarom durf ik me online niet uit te spreken? Een zoektocht van jong talent naar ongeschreven regels die misschien wel de prullenbak in kunnen.

Ongeschreven regels is een VPRO-productie. De films gingen op maandag 26 september tijdens het Nederlands Film Festival in première.

Je ziet de vier films op dinsdag 18 oktober, vanaf 22.55 op NPO 2.

Ongeschreven regels: Coming in (14 min)

Regisseur Esmée van Loon bevraagt queer mensen over de ongeschreven regels rondom de coming-out. Wie heeft besloten dat uit de kast komen een overgangsritueel is voor niet-heteroseksuele mensen, maar onnodig is voor hetero's? In de film gaat ze op zoek naar antwoord op de vraag voor wie we eigenlijk uit de kast 

Lees meer

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Queer geschiedenismaand

De maand maart staat in het teken van verhalen door de tijd heen van en over mensen die niet passen in de 'standaard' ideeën over liefde, gender, sekse en seksualiteit.

Lees verder

25 jaar getrouwd

Op 1 april is het 25 jaar geleden dat in Nederland het burgerlijk huwelijk werd opengesteld voor stellen van gelijk geslacht. Een historische gebeurtenis en een wereldprimeur. Zijn jullie dit jaar 25 jaar getrouwd?

Lees verder

Thesis on a Domestication

Terwijl hun liefde verdiept, blikt zij terug op haar levenspad en herschrijft ze haar eigen verhaal. Het resultaat is een krachtig en ontroerend pleidooi voor het recht op verlangen, ambitie en imperfectie.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden