Honolulu Rainbow & NewFest

In oktober waren er het Honolulu Rainbow Film Festival (HRFF) en het New York LGBTQ Film Festival: NewFest, met diverse nieuwe films waarvan sommige ook in Nederland of online te zien zijn.

Het was alweer het 33e Honolulu Rainbow Film Festival in Hawaii en zelfs het 34e New York LGBTQ Film Festival. Het HRFF begon in 1989 als het Adam Baran Honolulu Gay and Lesbian Film Festival.

Het NewFest is een non-profit organisatie voor mediakunst die in New York de nieuwste films presenteren. Ze bestaat al sinds 1988. Zowel het HRFF als het NewFest hebben elk jaar een zeer divers en uitgebreid programma. Hieronder zie je wat highlights van films en short movies uit beide festivals. Zo kun je hier in Nederland toch nog een beetje meegenieten.

 

Mars one

Braziliaanse film uit 2021. Het verhaal gaat over een zwarte arbeidersfamilie in Brazilië die probeert om ondanks de nieuwe extreemrechtse president optimistisch te blijven. Alle gezinsleden, waaronder de lesbische student Eunice, gaan hier op hun eigen manier mee om. Een persoonlijke, politiek en krachtig verhaal, geregisseerd door

Lees meer

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

COC Songfestival 2025

Op zaterdag 15 november vindt in de schouwburg in Middelburg de finale van het COC Songfestival 2025 plaats. Negen deelnemers uit het hele land strijden om de winst van deze 29e editie.

Lees verder

Verhalen van veerkracht

'Wat deze documentaires met elkaar verbindt, is de menselijke veerkracht: van de intieme gesprekken tussen twee geliefden tot de onwankelbare moed van vrouwen die hun stem vinden.'

Lees verder

Menselijkheid als verzet

Van 19 t/m 23 november staat Utrecht in het teken van de achtste editie van What You See Festival: vijf dagen vol dans, theater, muziek, expo's en community-activiteiten rond het thema Keepers of Humanity.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden