Kerst (zonder) discussie

'Met kerst ga ik traditiegetrouw naar mijn ouders. Op Eerste Kerstdag slooft mijn moeder zich uit in de keuken, om een pracht van een kerstdiner op tafel te zetten. Ze houdt rekening met mij en maakt een vegetarische variant op het hoofdgerecht, speciaal in een eenpersoonsdekschaal die ze ooit voor de gelegenheid heeft gekocht. Vorig jaar waren we niet samen door corona, dit jaar is de eerste keer dat ik alleen kom met mijn zoon. Mijn vrouw en ik zijn dit jaar gescheiden,' vertelt Anke (49).

'De scheiding was niet zo dramatisch als je soms hoort. We waren echt uit elkaar gegroeid, zijn een dagje ouder en we willen andere dingen van het leven. Het ging allemaal heel vriendschappelijk. Het huis hebben we goed verkocht en daar zijn we allebei een stuk wijzer van geworden, iets nieuws kopen was geen probleem. We wonen in dezelfde stad, maar bouwen los van elkaar weer een nieuw leven op. Ik voel me er goed over. Het is fijn om haar af en toe te zien, het gaat goed met haar en daar ben ik blij om. We zijn lang samen geweest en delen veel herinneringen. Tot grote verbazing van mijn moeder denken we erover om

Lees meer

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Black Pride Festival Europe

Coming up: een thuis voor Black Queer Joy. Nederland viert deze zomer haar eerste Black Pride Festival. 'Uit noodzaak geboren, in culturele verbinding gevierd.'

Lees verder

Froukje on tour

Haar nieuwe album gaat over liefde in verschillende vormen, verwachtingen en de complexe verhouding tot haar eigen artiestenbestaan. Eind 2026 tourt Froukje met band door Nederland en België.

Lees verder

Horoscoop juni 2026

De romantische energie kan je laten verlangen naar een liefde die vertrouwd voelt, maar dit betekent niet dat je je ex-vriendin weer een berichtje moet sturen... Wat staat jou te wachten?

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden