Heb je naaste lief

Een eeuwig ongelukkig huwelijk of kan het samengaan? Aan de ene kant lijkt het Rooms-Katholieke geloof van alle geloven nog het minst conservatief. Alleen, hoeveel ruimte is er nu echt voor homoseksualiteit? Het hoofd van de Rooms-Katholieke kerk, paus Franciscus, zei eind januari nog dat homoseksualiteit geen criminaliteit is, maar wel een zonde.

Wie bepaalt wat het katholieke geloof is?

Voor sommige Rooms-Katholieke mensen is het belangrijkste van het katholieke geloof: dat wat de paus zegt. Voor andere Rooms-Katholieke mensen is het belangrijk wat men in de eigen Rooms-Katholieke kerk zegt. Daarnaast zijn er nog mensen die vooral een interpretatie volgen van het Oude en het Nieuwe Testament. Het oude testament bestaat uit een collectie Bijbelboeken waarin onder andere het begin van de wereld beschreven wordt. In het nieuwe testament staat de komst van Jezus centraal.

Veel mensen die het Rooms-Katholieke geloof aanhangen, doen dit van huis uit en volgen een mix van invloeden die voor hen het Rooms-Katholieke geloof kenmerken. Verder zijn er nog de mensen die geloven dat er meer is tussen hemel en aarde en bepaalde elementen vanuit het Rooms-Katholieke geloof meenemen in hun geloof.

Wat zegt de Paus?

Trouwen voor de kerk? Franciscus verklaarde op 13 maart 2022 nog dat Katholieke priesters geen homoseksuele relaties mag inzegenen. De paus benoemde in een recent interview dat homoseksualiteit geen criminaliteit is, maar wel een zonde. Hij noemt homoseksualiteit echter ook een menselijke conditie en dat een gebrek aan naastenliefde net zo goed

Lees meer

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Illusion

OGENE is dit jaar goed van start gegaan met de release van een nieuwe single, die gaat over het ontsnappen aan de realiteit en het vinden van troost in een zelfgecreëerde, perfecte wereld.

Lees verder

'Doorgeslagen progressivisme'

Het normaliseren van kwetsend en haatdragend taalgebruik onder de noemer 'vrijheid van meningsuiting' is de nieuwe trend. Zij aan Zij kiest ervoor om Meta niet langer van content te voorzien.

Lees verder

BIJOU viert jubileum

Bi-vrouwen hebben zo hun eigen uitdagingen en vallen ergens anders vaak tussen wal en schip. We spreken Barbara, over biseksualiteit en over hoe de vrouwengroep in een belangrijke behoefte voorziet.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden