Samenwonen in krap huis

'Ik praat al jaren met mijn vriendin over samenwonen, samen een huis kopen. Dat is het meest praktisch, omdat we op twee uur autorijden van elkaar wonen. Vanwege ons werk zouden we een huis ergens in het midden moeten vinden. Punt is alleen dat de huizen nog altijd onbetaalbaar zijn en dat we ons maar net iets met twee of drie kamers kunnen veroorloven. Voor mijn vriendin geen bezwaar, maar voor mij wel. Ik heb echt mijn eigen ruimte nodig. Die heb ik met deze afstand volop en dat heeft zo z'n voordelen.

We komen er niet uit met zijn tweetjes. Het lijkt mij heel dom om voor iets te gaan dat me bij voorbaat naar de keel grijpt. Mijn vriendin is verdrietig dat het door mij allemaal zo lang duurt. Ik wijt deze situatie niet aan mezelf. Wat zou jij doen?'

 

Denk creatief
'Ik moest even broeden op je vraag, want de slependheid van de patstelling is voelbaar. Ik denk dat nadenken over tussenoplossingen voor bepaalde tijd een volgende stap kan zijn. Wat ideeën: een kleine koopwoning en kleine huurstudio in de buurt als pied-à-terre; allebei een huurhuisje in dezelfde buurt en een termijn stellen om dat te evalueren; de kleine koopwoning en sparen voor een camperbusje waarmee je makkelijk de hort op kan, en verzin zo maar door. Het

Lees meer

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

'I' on screen

Intersex Film Festival Amsterdam 2025 - Hoewel 1 op de 90 mensen intersekse is, blijven hun verhalen vaak verborgen. 'Op het grote scherm maken we een onzichtbaar onderwerp zichtbaar.'

Lees verder

Lawaai voor de liefde!

Donald Trump en Viktor Orbán: ze komen naar Den Haag voor de NAVO-top. Wij hebben genoeg van hun haatzaaierij tegen de regenbooggemeenschap. Daarom gaan we demonstreren.

Lees verder

Mijntje: Sekspositief!

Ze staat voor vrolijkheid, openheid, biseksualiteit - en behoorlijk veel blootheid. Mijntje krijgt haar derde album! Doe nu mee met de crowdfunding en ontvang het album in november!

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden