SLAY: express to impress

Transvrouwen Jade, Naimah, Serena en Babymoon worden regelmatig geconfronteerd met vooroordelen, discriminatie, geweld en onbegrip. Maar binnen de ballroomscene vinden ze de kracht en het zelfvertrouwen om onbeschaamd zichzelf te zijn. In de zesdelige docuserie SLAY: express to impress worden deze vier transvrouwen gevolgd: van extravagante catwalks tot eerste stappen in transitie.

Vanaf 25 juli wekelijks te zien bij de NTR | NPO 3. 

De ballroomscene is een beweging in de Amerikaanse LGBTQ-scene die zijn oorsprong vond in New York. Dit jaar bestaat de Nederlandse ballroomscene tien jaar, maar gaat sinds de jaren 70 al de wereld over. Deze underground gemeenschap biedt een veilige haven voor queer- en transpersonen van kleur om hun ware zelf te ontdekken en te vieren. De vier geportretteerden in deze docuserie nemen als leden van verschillende Houses - zelfgekozen families die elkaar onvoorwaardelijk steunen - deel aan extravagante en gedurfde balls. Een strijd om trofeeën en erkenning waar ze hun creativiteit de vrije loop laten gaan. 

Meet the queens:

Jade (22 jaar) heeft als geneeskundestudent in Amsterdam grote ambities om het glazen plafond voor transmensen in de geneeskunde te doorbreken. Als bijbaan werkt ze in de Transkliniek, waar ze ook haar eigen plannen bespreekt met haar collega. Haar ouders hebben haar gesteund in de zoektocht naar haar identiteit en die positiviteit wil ze door te geven aan andere queer- en transpersonen in haar moederland Suriname.

Naimah (36 jaar) is een legendarische zwarte transvrouw en rolmodel uit Rotterdam, waar ze ook werkt als model. Ook wel bekend Mother Naimah, oprichter van The House of Mermaids, waar ze jonge queer- en transpersonen een veilige plek biedt en traint voor catwalks. Ooit was ze onzeker over haar lichaam, maar inmiddels loopt ze vol trots over de catwalk en hoopt dit over te brengen aan de jongere generatie.

Serena (26 jaar) woont in Rotterdam en is ook wel bekend als moeder van het House of Makaveli. Ze is geneeskundestudent, dressuurrijder en werkt als bijbaan in de thuiszorg. De zelfgekozen familieband is van onschatbare waarde voor Serena, omdat liefde, begrip en aandacht vaak ontbreken in het dagelijkse leven. Hoewel ze zich gesteund voelt in haar transitie door haar House, worstelt ze met het feit dat ze haar grootouders niet meer heeft gezien sinds ze als transvrouw door het leven gaat.

Babymoon (29 jaar) woont in Amsterdam en is in het dagelijks leven student aan de dansacademie, model en artiest. Ze staat aan het begin van haar transitie en in de startblokken voor haar debuut als drag queen.

 

SLAY: express to impress, een co-productie van de NTR en De Coproducent, is wekelijks te zien vanaf donderdag 25 juli om 22.20 uur bij de NTR op NPO 3.

*

Blijf op de hoogte:

 

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Vier Queer Cinema!

Roze Filmdagen 2025: het is de 28ste editie, met een mooi programma en een brede selectie aan internationale queer cinema, variërend van speelfilms en documentaires tot korte films!

Lees verder

Kaboom 2025

Lesbian Space Princess – A Queer as F*CK Sci-Fi Comedy is toegevoegd aan de competitie feature films van het Kaboom Animation Festival 2025, van 21 t/m 30 maart in Amsterdam, Utrecht én online.

Lees verder

Edisons 2025

Froukje 'is een songwriter van het hoogste niveau (…). Een jonge geest met een oude ziel' en 'een ervaren taalkunstenaar.' Elmer 'is een frisse, opvallende persoon en artiest' – zij wonnen een Edison!

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden