Langue Étrangère

Fanny, een 17-jarige scholiere uit Frankrijk, gaat op uitwisseling naar Duitsland. In Leipzig ontmoet ze haar penvriendin Lena, die even oud is als zij en zich al volop bezighoudt met politiek activisme. Om indruk te maken op Lena verzint de verlegen Fanny een ander leven voor zichzelf, maar raakt al snel verstrikt in haar web van leugens.

Langue Étrangère is een film van de Franse regisseur Claire Burger (1978). Voor haar eerdere films won zij verschillende prijzen (zoals de Camera d'Or op het Cannes film festival in 2014), Langue Étrangère werd voor het eerst vertoond tijdens de Berlinale eerder dit jaar. De film gaat op 12 september in Nederland in première.

Claire Burger vertelt aan Screendaily dat de film deels een illustratie is van haar eigen jeugd. Opgegroeid in Frankrijk, aan de grens met Duitsland, is de dubbele cultuur ook voor haar deel van haar identiteit. 'De twee hoofdpersonen, de 17-jarige Fanny uit Frankrijk en Lena uit Duitsland, representeren twee delen van mijzelf,' vertelt Claire. Fanny is verlegen en meer in zichzelf gekeerd, terwijl politiek activiste Lena haar mening niet onder stoelen of banken steekt. De twee krijgen een onbreekbare band, ondanks hun verschillen.

In een recensie van de film op Variety stelt Peter Debruge dat de film meer is dan een same-sex first-love story, en juist ook gaat over de verschillen tussen Frankrijk en Duitsland en hoe de twee culturen zich tot elkaar verhouden. Wat het 'lesbische cachet' betreft plaatst hij de dynamiek van de twee jonge vrouwen 'ergens tussen Water Lilies en Heavenly Creatures.' Het complexe beeld van de hoofdpersonen en al hun tegenstellingen maakt het verhaal onvoorspelbaarder dan je zou verwachten.

De film zie je vanaf 19 september in filmhuizen door het land. Daarvoor zijn er verschillende voorpremières, zoals aanstaande zaterdag om 15 uur in filmhuis Den Haag.

Meer info, tijden en tickets vind je op de website van September Film.

*

Blijf op de hoogte:

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Vrouwejaars in de theaters

2025 door de ogen van vrouwen: Na twee succesvolle edities van de Vrouwejaars in uitverkochte zalen en op tv neemt een selectie vrouwelijke artiesten aankomend jaar onder de loep.

Lees verder

'I' on screen

Intersex Film Festival Amsterdam 2025 - Hoewel 1 op de 90 mensen intersekse is, blijven hun verhalen vaak verborgen. 'Op het grote scherm maken we een onzichtbaar onderwerp zichtbaar.'

Lees verder

Lawaai voor de liefde!

Donald Trump en Viktor Orbán: ze komen naar Den Haag voor de NAVO-top. Wij hebben genoeg van hun haatzaaierij tegen de regenbooggemeenschap. Daarom gaan we demonstreren.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden