Tropikali 2025

We're back, back, back again! Op 28 en 29 juni 2025 keert Tropikali Festival terug naar de NDSM-werf in Amsterdam. Het iconische festival, door en voor de queer-community, transformeert het industriële terrein tot een tropisch paradijs waar muziek, diversiteit en inclusiviteit samenkomen. Van de rauwe beats uit Berlijn tot de opzwepende ritmes van Rio de Janeiro en de mystieke klanken uit het Midden-Oosten: de zevende editie van Tropikali belooft een muzikale ontdekkingsreis te worden waar grenzen vervagen en iedereen zichzelf kan zijn. 

Met een line-up die net zo divers is als de community die Tropikali omarmt, presenteert het festival een dynamische mix van lokale en internationale artiesten uit de queer- en elektronische muziekscene. Onder de headliners bevinden zich dit jaar niemand minder dan Cormac, Doppelgang en Angel D'Lite. Daarnaast maken indrukwekkende performances, waaronder die van Envy Peru en Abby OMG, hun opwachting om de festivalervaring compleet te maken. De sounds verspreiden zich over drie unieke stages per dag, met elk hun eigen karakter:

Zaterdag 28 juni

  • ROSARIO – Electronic / Latin house / Tropical rhythms
  • LATINICHTA – Reggaeton / Brazilian funk / Surinamese
  • SECRETO – Techno / Rave

Zondag 29 juni

  • ROSARIO – Electronic / Latin house / Tropical rhythms
  • KALINICHTA – Balkan & Middle Eastern pop / Arab electronic
  • SECRETO – Techno / Rave

Daarnaast brengt Tropikali dit jaar de officiële afterparty 'Tropikali by Night' terug. Op zaterdag gaat het feest door tot 04:00 uur in het Noorderlicht Café, waar het Barcelona-based FLINTA-collectief Me Siento Extraña een exclusieve takeover verzorgt.

Een veilige haven voor iedereen
Tropikali werd in 2018 opgericht door Diederik Broekhuizen en Nicola Rinaldi met de missie om queer-artiesten en ondervertegenwoordigde muziekgenres een podium te bieden. Het festival is niet alleen een muzikaal spektakel, maar ook een veilige haven waar de queer-community en hun allies samenkomen om diversiteit te vieren en onvoorwaardelijk zichzelf te zijn. Tropikali ontstond als een fusie van twee Amsterdamse queer-feesten: Rosario, met een focus op Latijns-Amerikaanse en elektronische muziek, en Kalinichta, dat Balkan en Midden-Oosterse sounds naar de hoofdstad bracht. Door een diverse line-up, inclusieve sfeer en tropische setting te combineren is Tropikali in de afgelopen jaren uitgegroeid tot een onmisbaar evenement in de nationale en internationale queer-scene.


Op 28 en 29 juni 2025 belooft het festival opnieuw een onvergetelijke ervaring te worden waarin muziek, identiteit en creatieve expressie samenkomen onder de zomerzon van Amsterdam. Tickets zijn nu verkrijgbaar via www.tropikali.nl. Daar vind je ook de complete line up en meer info.

 

*

Blijf op de hoogte:

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Overal bi+

Waar vertel je wel of niet over je bi+ zijn? Hoe ga je om met vervelende opmerkingen en hoe kan je er voor zorgen dat er ruimte is voor je bi+ zijn? Dit en meer tijdens de Bi+ Dag 2025.

Lees verder

Pride The Hague

Een bomvol programma van culturele, maatschappelijke en sportieve activiteiten en natuurlijk één groot feest der diversiteit! Met de Pride Walk op 17 mei als kroonjuweel van Pride The Hague.

Lees verder

De Lesbische Leesclub

'Wat ik zo fijn vond aan de eerste queer boeken die ik las, was dat ze niet alleen maar over worstelingen gingen. Het queer-zijn was vanzelfsprekend, dat heeft veel voor me betekend.'

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden