Vanaf 20 augustus in de bioscoop, de American queer slasher-parodie TEENAGE SEX AND DEATH IN CAMP MIASMA, de langverwachte horrorkomedie van de non-binaire filmmaker Jane Schoenbrun. De film combineert klassieke horror met een verhaal over identiteit, verlangen en de manier waarop queer mensen zichzelf terugvinden in populaire cultuur.
Foto: MUBI/ Cineart.
Het verhaal gaat over Kris (Hannah Eindbinder), een jonge queer filmmaker die de kans krijgt om een nieuwe film te maken binnen de fictieve horrorreeks Camp Miasma. De franchise heeft betere tijden gekend en de studio hoopt dat Kris de reeks nieuw leven kan inblazen. Kris raakt al snel geobsedeerd door Billy Presley (Gillian Anderson), de mysterieuze actrice die al die jaren de iconische hoofdrol speelde in de films. Kris zoekt haar op en er ontstaat tussen de twee vrouwen een complexe relatie waarin bewondering, verlangen, obsessie en angst steeds meer door elkaar gaan lopen. Ondertussen vervagen de grenzen tussen film en werkelijkheid, met bloederige en verbijsterende gebeurtenissen tot gevolg.
Wat Teenage Sex and Death at Camp Miasma bijzonder maakt, is de manier waarop de film horror gebruikt om queer ervaringen te onderzoeken; de film is niet alleen queer omdat de hoofdpersoon queer is of omdat er een romantische relatie tussen twee vrouwen centraal staat. Regisseur Jane Schoenbrun gebruikt het verhaal ook om kritiek te leveren op de manier waarop
Lees meer