Code Geel: diversiteit in de late Middeleeuwen
Omschrijving:
Lezing van J.W. Verkaik en S. Altink, over hoe in het verleden werd omgegaan met wat wij nu ‘diversiteit’ noemen. Hoe werden minderheden als homoseksuelen en ‘lichte wiven’ behandeld?
S. Altink vertelt onder meer over hoe de kleur geel een sleutelrol speelde in het stigmatiseren van joden en deernen in de late Middeleeuwen.
Dr. J.W. Verkaik is historicus en gespecialiseerd in de Middeleeuwen.
Drs. S. Altink heeft jarenlang onderzoek gedaan naar prostitutiebeleid en is nu webmaster van www.sekswerkerfgoed.nl
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Crocodile Tears
Wendy Moore op een keerpunt: haar nieuwe track gaat over zelfsabotage en uitstelgedrag: 'Het zijn echte tranen, maar je had ze kunnen voorkomen. Het is gewoon je eigen schuld.'
Lees verder
Ontdekken wie je bent
Voorzichtig verlangen in een complexe wereld - La Petite Dernière en Little Trouble Girls zie je tijdens de Roze Filmdagen 2026 - Soms versterken films onverwacht elkaars thema's.
Lees verder
Roze Filmdagen 2026
Vanaf 18 maart kun je terecht in Amsterdam voor queer cinema van over de hele wereld: van intieme arthousefilms tot energieke komedies. Het festival laat zien hoe divers en mooi LGBTQ+ verhalen zijn.
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden