Lezing Nina Littel: Lesbisch Activisme ‘70-’80
Omschrijving:
Lesbische vrouwen begonnen zich in de jaren ’70 en ’80 langzaam af te scheiden in eigen groeperingen. Zij konden zich niet vinden in de door mannen gedomineerde homobeweging, en ook niet in de door heteroseksuele vrouwen gedomineerde feministische bewegingen.
De oplossing? Een eigen groep met eigen identiteit. Daarbij lieten zij zich veelal leiden door Franse en Amerikaanse theorieën. Maar hoe verhoudt activisme zich eigenlijk tot theorievorming? En hoe zat het met de ontwikkeling van een eigen identiteit? Het komt allemaal aan bod tijdens deze avond!
Toegang is gratis | Aanmelden niet nodig
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Vers leesvoer
Over de historische strijd van lesbische moeders in het VK, de memoires van Anja Meulenbelt - samen met een nieuwe editie van 'De schaamte voorbij' - en de debuutroman van Teddy Tops.
Lees verder
Swingende liefde
We gingen in gesprek met Vera, over wat swingen is en over de weg naar hun eerste keer, het verschil tussen seks met een man en met een vrouw en over haar eigen vrouwenparty.
Lees verder
Be Proud Weekend
Vier dat je jezelf mag zijn, voel je vrij, verruim je blik, dans en geniet in het Chassé Theater. Bekijk het hele programma & win kaartjes voor CLUB QUEERSTEN, gehost door Kirsten van Teijn!
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden