Women’s March Amsterdam
Omschrijving:
Demonstreer mee voor vergoeding KID!
Op zaterdagmiddag 9 maart vindt de Women’s March Amsterdam plaats. Activisten, COC Nederland, Meer dan Gewenst, NVOG en BamMam grijpen de gelegenheid aan om te demonstreren voor behoud van de vergoeding van KID voor vrouwenparen en single vrouwen.
De Women’s March Amsterdam start op zaterdag 9 maart om 12:30 uur op de Dam in Amsterdam en duurt tot 15u00.
De activisten en deelnemers van Meer dan Gewenst, NVOG, BamMam en COC verzamelen om 12:00 uur op het nabijgelegen Beursplein en sluiten om 12:30 uur aan op de Dam. Iedereen is van harte uitgenodigd om zaterdag mee te demonstreren.
De activisten en deelnemers van Meer dan Gewenst, BamMam, Nederlandse Vereniging van Obstetrie en Gynaecologie (NVOG) en COC willen dat minister Bruins (Medische Zorg) Kunstmatige Inseminatie met Donorzaad (KID) voor vrouwenstellen en single vrouwen blijft vergoeden. Bruins maakte onlangs bekend dat hij een einde maakt aan de vergoeding uit de basisverzekering van KID voor deze groep.
Volgens de organisaties leidt dit besluit tot discriminatie van vrouwenparen en single vrouwen.
‘KID wordt wél vergoed als een man een vrouw niet kan bevruchten, maar niet als een vrouw een vrouw niet kan bevruchten of als er geen sprake is van een partner. Dat is onacceptabel,’ vinden de activisten en Meer dan Gewenst, NVOG, BamMam en COC.
De organisaties wijzen op de gezondheidsrisico’s voor vrouw en kind dat het gebruik van donorzaad zonder KID en tussenkomst van een arts met zich mee kan brengen. Ook kan bevruchting met donorzaad zonder KID leiden tot onduidelijkheid over de afstamming van het kind.

Er wordt verzameld om 12 uur op het Beursplein (bij het standbeeld van de stier, bij de achteruitgang van de fietsenstalling, onderaan de stenen trap), dan sluiten we als groep aan bij de Women’s March.
Komt allen!
- Heb je de petitie al getekend? Dat kan hier!
- Heb je de petitie al gedeeld?
- Hier vind je meer informatie over het besluit, in een gezamenlijk persbericht van COC Nederland en Meer dan Gewenst
- Hier vind je het facebook event van BamMam
- Hier vind je het facebook event van Women’s March
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Horoscoop november 2025
Het begint met avontuur en nieuwe ontdekkingen, dan volgen passie, jaloezie en een confrontatie met oude wonden. Deze maand eindigt met lichtheid en liefde. Wat staat jou te wachten?
Lees verder
Sekspositief
Het derde album is er! Het eerste exemplaar werd op 31 oktober in ontvangst genomen door Zina zelf, de nieuwe lover van Mijntje en Mia (en toevallig ook van Margreet en haar partner).
Lees verder
Ongekend talent
Vrouwen van de Amsterdamse School in Museum Het Schip: de expressieve, kleurrijke tentoonstelling toont zowel hun gevarieerde oeuvres als de onstuimige wereld waarin deze ontstonden.
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden