Queering the City of Literature

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 26 juni 2020
Tijd: 20:00-22:00
Type: Overige
Website: https://www.savannahbay.nl/shop/tickets/qtcol-2020-digital-edition/

Locatie:

Dit is een online event

Omschrijving:

De derde editie van Queering the City of Literature komt eraan. Ook dit jaar leren we samen het vertrouwde Utrecht met andere ogen te zien door middel van queer literatuur. Voor deze editie zijn nieuwe teksten geschreven door Kalib Batta, Ayden Carlo, Welmoed Jansen en Roelof ten Napel. Dit keer zal het evenement wat anders verlopen dan we gewend zijn, we gaan namelijk digitaal. 


Hoe gaat dat er precies uitzien? Je krijgt van ons een fragment van deze teksten thuisgestuurd en laat ons weten waar jij het kaartje op zou willen hangen in de stad. Die vier auteurs zullen vervolgens hun eigen fragmenten op basis van jullie ideeën ophangen door de stad. Dit alles kunnen jullie digitaal volgen via een live stream op vrijdag 26 juni. We komen dan virtueel samen om te luisteren naar de teksten, te kijken naar hoe de auteurs de fragmenten ophangen en natuurlijk om in gesprek te gaan. Achteraf ontvangt iedereen een digitale kaart zodat de route in eigen tijd gelopen kan worden wanneer dit weer wenselijk is.


Queering the City of Literature is een evenement waarbij we ieder jaar een groep auteurs vragen om teksten te schrijven over de relatie tussen het queer lichaam en de stad. Het is geïnspireerd op de literaire flaneur: de figuur die rondwandelt om te zien en om gezien te worden en tot leven komt in de straten van de stad. In QtCoL leren we de vertrouwde stad met andere ogen zien door middel van queer literaire teksten. Deze worden opgeknipt, op kaartjes geprint en vervolgens gaan deelnemers door de stad lopen om deze tekstfragmenten door te stad op te hangen. 


Bekijk de QtCoL blog voor alle informatie, updates, en achtergrondinformatie: www.qtcol.wordpress.com


Over Savannah Bay


Savannah Bay is voortgekomen uit de allereerste vrouwenboekwinkel in Nederland. In 1975 werd De Heksenkelder opgericht. In 1984 verhuisde de vrouwenboekwinkel naar het huidige pand aan de Telingstraat en kreeg de naam Savannah Bay, naar het gelijknamige toneelstuk van Marguerite Duras. Tegenwoordig is Savannah Bay een algemene boekwinkel voor iedereen. We zijn gespecialiseerd in literatuur en poëzie uit binnen- en buitenland, en in boeken op het gebied van genderstudies en homoseksualiteit.

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Roze Filmdagen 2026

Vanaf 18 maart kun je terecht in Amsterdam voor queer cinema van over de hele wereld: van intieme arthousefilms tot energieke komedies. Het festival laat zien hoe divers en mooi LGBTQ+ verhalen zijn.

Lees verder

Mathilde's Fidelity

We spreken Mathilde Santing, over hoe het is om weer op het podium te staan met haar nieuwe voorstelling, en over trouw blijven aan jezelf in de muziekindustrie en in de liefde.

Lees verder

AFAS Edisons

Froukje & S10 winnen Edison voor Frok en Stien, een EP die uitgroeide tot een hoogtepunt in de Nederlandse popmuziek. 'Frok en Stien maakt indruk als een overtuigend en verbindend popproject.'

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden