Queer Dating in het Cobra Museum

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 30 maart 2024
Tijd: 10:00-13:00
Type: Overige
Website: https://www.queergeschiedenismaand.nl/programma/queer-dating-in-het-cobra-museum/

Locatie:

Naam: Cobra Museum
Straat: Sandbergplein 1
Postcode: 1181 ZX
Plaats: Amstelveen
Provincie: Noord-Holland
Land: Nederland

Omschrijving:

Hoe vrij voel jij je? En hoe belangrijk is het uiten van je identiteit?


Neem je date mee naar de tentoonstellingen: Vrijheidsschreeuw en Anton Corbijn – Moøde. Vol goede moed en met een spannend/prikkelend vragenboekje in je hand, verkennen jullie de kunst in het museum en leren jullie elkaar beter kennen.


Cobra was een internationale beweging van jonge, vooruitstrevende kunstenaars. In de jaren na de Tweede Wereldoorlog veroorzaakten zij een revolutie: een doorbraak in de moderne kunst die tot op de dag van vandaag doorwerkt in kunstopvattingen en kunstuitingen.


De vreugde van totale geestelijke en artistieke vrijheid en spontaniteit moest een tegenwicht bieden aan de nachtmerrie van de oorlog.


Vrijheid is niet zo vanzelfsprekend als het lijkt, daar moet nog altijd voor worden gestreden. Tijdens het rondlopen door de tentoonstellingen word je uitgedaagd om na te denken over vrijheid en identiteit.


Neem je date mee, deel je blik en creëer blijvende herinneringen met elkaar.


Dit programma is onderdeel van de Queer Geschiedenismaand.


Over Queer Geschiedenismaand


Van 1 tot en met 31 maart 2024 vindt de vierde editie van de Queer Geschiedenismaand plaats. In musea en culturele instellingen door het hele land zal speciale aandacht besteed worden aan de viering en overdracht van LHBTIQ+-geschiedenis.


Behalve programmaonderdelen in de vorm van tentoonstellingen en rondleidingen zullen de verhalen van de LHBTIQ+-gemeenschap ook worden verteld in online content zoals blogs en videos.


Queer Geschiedenismaand wordt georganiseerd door IHLIA LGBTI Heritage en wordt dit jaar bijgestaan door onder andere het Regionaal Archief Alkmaar, Amsterdam Museum, Beeld & Geluid, Schouwburg Amstelveen, Frans Hals Museum, Brabants Historisch Informatiecentrum en de Oude Kerk Amsterdam.


 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Vers leesvoer

Lees de nieuwste Scarpetta-thriller, brieven van Virginia Woolf, een boek over tien vrouwelijke denkers van blijvende betekenis en een relativerende handreiking voor iedereen die worstelt met familie.

Lees verder

Twee oude vrouwtjes

Hartverwarmende voorstelling naar een boek van Toon Tellegen, gespeeld door Thomas, Sacha en Jos. Over dat liefde in vele vormen voorkomt, maar boven alles universeel is.

Lees verder

Wat doe jij met kerst?

Wij vroegen onze lezers dit jaar naar de praktische kant van kerst: koken voor het kerstdiner, op vakantie naar een tropisch oord of gourmetten met de schoonfamilie... Wat doe jij met kerst?

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden