Expositie Protest2Pride

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 23 augustus 2024
Tijd: 10 tot 20, gratis toegang
Type: Overige
Website: https://ihlia.nl/programma/exposities/protest2pride/

Locatie:

Naam: IHLIA-plein (3e verdieping OBA Oosterdok)
Straat: Oosterdokskade 143
Postcode: 1011 DL
Plaats: Amsterdam
Provincie: Noord-Holland
Land: Nederland

Omschrijving:

12 juli – 15 september 2024


IHLIA-plein (3e etage OBA Oosterdok)


In de tentoonstelling Pride2Protest onderzoekt IHLIA de Roze Zaterdag-protesten van de jaren ‘80 en ‘90 door de lens van fotograaf Marian Bakker. Marian zoomde in op lesbische subculturen, maar haar foto's laten ook zien wie er in deze periode nog meer vochten voor lhbtiq+-rechten.


Ze schetsen een tijdsbeeld van de jaren '80 en '90, hoe deze mensen zich kleedden, hun perspectieven, hun strategieën en hoe ze de weg vrijmaakten voor de Pride-vieringen die we vandaag de dag kennen. De foto's van Marian fungeren als een genuanceerd historisch verslag, een bijdrage aan ons collectieve geheugen en begrip.


Ze nodigen ons uit om in hun wereld te stappen en na te denken over hoe we ons verhouden tot het huidige activisme en de manieren waarop we het documenteren.


 


 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Zal ik haar tegenhouden?

Mijn activistische vriendin plant bezoeken aan lhbtqi-groepen in landen waar gay zijn écht een issue - in de zin van gevaarlijk - is. Ik zie totaal niet zitten dat ze met die missies meegaat, hoe nobel ook.

Lees verder

De Lesbische Liga is terug!

Annefleur en Vera praten ons vanaf zaterdag weer wekelijks bij op het gebied van queer popcultuur en media; het clubhuis staat ook in dit nieuwe seizoen weer op barsten van de queer joy.

Lees verder

Rainbowvote

Raadpleeg de kieswijzer: op de website vind je standpunten en regenboogkandidaten van (veel) partijen die meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden