Expositie Protest2Pride
Omschrijving:
12 juli – 15 september 2024
IHLIA-plein (3e etage OBA Oosterdok)
In de tentoonstelling Pride2Protest onderzoekt IHLIA de Roze Zaterdag-protesten van de jaren ‘80 en ‘90 door de lens van fotograaf Marian Bakker. Marian zoomde in op lesbische subculturen, maar haar foto's laten ook zien wie er in deze periode nog meer vochten voor lhbtiq+-rechten.
Ze schetsen een tijdsbeeld van de jaren '80 en '90, hoe deze mensen zich kleedden, hun perspectieven, hun strategieën en hoe ze de weg vrijmaakten voor de Pride-vieringen die we vandaag de dag kennen. De foto's van Marian fungeren als een genuanceerd historisch verslag, een bijdrage aan ons collectieve geheugen en begrip.
Ze nodigen ons uit om in hun wereld te stappen en na te denken over hoe we ons verhouden tot het huidige activisme en de manieren waarop we het documenteren.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
AFAS Edisons Pop 2026
Froukje & S10 winnen Edison voor Frok en Stien, een EP die uitgroeide tot een hoogtepunt in de Nederlandse popmuziek. 'Frok en Stien maakt indruk als een overtuigend en verbindend popproject.'
Lees verder
CinemAsia 2026
Van 8–12 april vindt het 18e CinemAsia Film Festival plaats in Studio/K, Rialto De Pijp en Eye Filmmuseum in Amsterdam, en toont de vele perspectieven van de Aziatische cinema.
Lees verder
Pottenkijkers
'Het is zo anders om een film te kijken als je weet dat iedereen in de zaal ook lesbisch is. Je kijkt met een andere blik.' We spreken filmclub-oprichters Ted, Justine en Noor.
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden