What You See Festival: Opening Night

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 19 november 2025
Tijd: 20:00-21:30
Type: Theater
Website: https://whatyouseefestival.nl/events/what-you-see-opening-night-2025/

Locatie:

Naam: Theater Kikker
Straat: Ganzenmarkt 14
Postcode: 3512 GD
Plaats: Utrecht
Provincie: Utrecht
Land: Nederland

Omschrijving:

Rauwe en poëtische opening van 8e editie


De Braziliaanse trans tweelingzussen en theaterduo Irmãs Brasil openen What You See met hun confronterende performance Eunuchs. Hierin reflecteren ze op transitietechnologieën, genderperformance en historische castratieprocessen. Als wilde paarden, meerminnen en nimfen reizen ze door tijd en ruimte, terwijl hun lichamen worden onderworpen aan een ritueel van dood en wederopstanding. Ze nemen het publiek mee in de strijd en verlangens van hun lichaam. De Nederlandse première van dit rauwe en poëtische werk viert de collectiviteit en omarmt het risico van een zichtbaar bestaan.


De voorstelling is ingebed in een uitgebreider programma vol reflecties op het individu in relatie tot het collectief. Met een living exhibition van Robin Nimanong, de expo The Trans Yearbook, moves van de Utrecht Ballroom Scene en meer!


Zin in meer Irmãs Brasil? Doe mee aan hun ballroom workshop Runway!


 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Mathilde's Fidelity

We spreken Mathilde Santing, over hoe het is om weer op het podium te staan met haar nieuwe voorstelling, en over trouw blijven aan jezelf in de muziekindustrie en in de liefde.

Lees verder

AFAS Edisons Pop 2026

Froukje & S10 winnen Edison voor Frok en Stien, een EP die uitgroeide tot een hoogtepunt in de Nederlandse popmuziek. 'Frok en Stien maakt indruk als een overtuigend en verbindend popproject.'

Lees verder

CinemAsia 2026

Van 8–12 april vindt het 18e CinemAsia Film Festival plaats in Studio/K, Rialto De Pijp en Eye Filmmuseum in Amsterdam, en toont de vele perspectieven van de Aziatische cinema.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden