Protestbruiloft

fake marriage

Een schijnhuwelijk aangaan uit vrije wil. Terwijl het (ogenschijnlijk) niet hoeft. Zou jij het doen?

In de Guardian vertelt kunstenaar Kate Jinx hoe zij afgelopen zomer werd verrast door haar vriendin, de actrice Zoë Coombs Marr. Want wat was het geval? Zoë ging trouwen! Nee, niet met Kate, maar met een man!

Omdat in hun moederland Australië 'marriage equality' maar niet van de grond komt, hadden Zoë en haar goede vriend, de komiek Rhys Nicholson, besloten met elkaar in het huwelijk te treden, uit protest.

Onlangs zijn Zoë en Rhys daadwerkelijk in het huwelijksbootje gestapt, in aanwezigheid van Kate en Rhys’ vriend, Kyran. Onder het motto ‘alle bruiloften zijn toch theater’, was de gelegenheid openbaar en konden toeschouwers toegangskaartjes kopen.  

De boodschap moge duidelijk zijn: een leeg en liefdeloos (nep)huwelijk tussen een man en vrouw mag wèl, en wordt zelfs toegejuicht. Ondertussen mogen twee vrouwen of mannen die al jaren van elkaar houden ‘down under’ nog steeds slechts toeschouwer zijn op de bruiloft van anderen. Dat is de beurse plek waar dit 'feest' feilloos de vinger op legt.

Maar waar al dat nepbloed en -kots nu voor was?

 

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Crocodile Tears

Wendy Moore op een keerpunt: haar nieuwe track gaat over zelf­sabotage en uitstelgedrag: 'Het zijn echte tranen, maar je had ze kunnen voorkomen. Het is gewoon je eigen schuld.'

Lees verder

Ontdekken wie je bent

Voorzichtig verlangen in een complexe wereld - La Petite Dernière en Little Trouble Girls zie je tijdens de Roze Filmdagen 2026 - Soms versterken films onverwacht elkaars thema's.

Lees verder

Roze Filmdagen 2026

Vanaf 18 maart kun je terecht in Amsterdam voor queer cinema van over de hele wereld: van intieme arthousefilms tot energieke komedies. Het festival laat zien hoe divers en mooi LGBTQ+ verhalen zijn.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden