Teken de petitie voor gelijke rechten regenbooggezinnen

 

COC Nederland is samen met Stichting Meer dan Gewenst en Ouders van Nu de campagne Gelijke Ouders, Gelijke Rechten gestart, voor gelijke rechten voor kinderen uit meeroudergezinnen. Vaak gaat het hierbij om regenbooggezinnen.

Volgens de wet mag een kind nu maar twee ouders hebben. Regenbooggezinnen lopen hierdoor in de praktijk tegen allerlei problemen aan: een van de ouders kan bijvoorbeeld niet mee naar ouderavond, mag geen ouderschapsverlof opnemen of kan het kind niet als zijn of haar kind laten erven. Hoogste tijd om de juridische mogelijkheden aan te passen, want alle ouders zijn gelijkwaardig!

Teken nu de petitie voor een gelijke behandeling van regenbooggezinnen voor de wet.                         

De petitie zal worden aangeboden aan minister Van der Steur (Justitie), de Tweede Kamer en de Staatscommissie Herijking Ouderschap.

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Tegendraads uit Hollywood

Experimenteel filmmaker Barbara Hammer (1939–2019) maakte precies de films die Hollywood niet maakte. Een selectie is nu te zien in het Het Documentaire Paviljoen in het Amsterdamse Vondelpark.

Lees verder

Haagse Queer Awards 2026

De stad toont waardering 'aan personen en organisaties die hun best doen voor gelijkwaardigheid en het doorbreken en bespreekbaar maken van maatschappelijke normen rondom gender, sekse en seksualiteit.'

Lees verder

Vreemdgaan en vertrouwen

Ze noemt het geen vreemdgaan: ik wist toch dat ze biseksueel was? Ik vind het vreemdgaan, omdat ze het voor me verborgen hield. Je houdt alleen iets verborgen als je weet dat je fout bezig bent.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden