Hang de vlag uit op 11 oktober!

 

Op 11 oktober a.s. is het Nationale Coming Out Dag.

Nu heeft Mister Gay Netherlands Tom van den Nieuwenhuijzen in een open brief alle 390 Nederlandse gemeenten opgeroepen om die dag de regenboogvlag te hijsen. ‘Op die manier onderstrepen gemeenten hun steun voor de sociale acceptatie van de LHBTI-gemeenschap.’ 

Nationale Coming-Outdag wordt landelijk ondersteund door het kabinet en draait om de sociale acceptatie van de gehele LHBTI-gemeenschap in Nederland.  In 2015 deden meer dan 80 gemeenten mee aan dit gebaar. 

Regenboogvlag 

De regenboogvlag staat voor de trots en diversiteit van de LHBTI-gemeenschap en wordt sinds 1979 in haar huidige vorm (6 strepen) gebruikt. Sinds de jaren negentig vormt de regenboogvlag ook in Europa het trotse symbool van de LHBTI-gemeenschap. 

Hang jij de vlag uit op 11 oktober?

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Queer geschiedenismaand

De maand maart staat in het teken van verhalen door de tijd heen van en over mensen die niet passen in de 'standaard' ideeën over liefde, gender, sekse en seksualiteit.

Lees verder

25 jaar getrouwd

Op 1 april is het 25 jaar geleden dat in Nederland het burgerlijk huwelijk werd opengesteld voor stellen van gelijk geslacht. Een historische gebeurtenis en een wereldprimeur. Zijn jullie dit jaar 25 jaar getrouwd?

Lees verder

Thesis on a Domestication

Terwijl hun liefde verdiept, blikt zij terug op haar levenspad en herschrijft ze haar eigen verhaal. Het resultaat is een krachtig en ontroerend pleidooi voor het recht op verlangen, ambitie en imperfectie.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden