Hang de vlag uit op 11 oktober!

 

Op 11 oktober a.s. is het Nationale Coming Out Dag.

Nu heeft Mister Gay Netherlands Tom van den Nieuwenhuijzen in een open brief alle 390 Nederlandse gemeenten opgeroepen om die dag de regenboogvlag te hijsen. ‘Op die manier onderstrepen gemeenten hun steun voor de sociale acceptatie van de LHBTI-gemeenschap.’ 

Nationale Coming-Outdag wordt landelijk ondersteund door het kabinet en draait om de sociale acceptatie van de gehele LHBTI-gemeenschap in Nederland.  In 2015 deden meer dan 80 gemeenten mee aan dit gebaar. 

Regenboogvlag 

De regenboogvlag staat voor de trots en diversiteit van de LHBTI-gemeenschap en wordt sinds 1979 in haar huidige vorm (6 strepen) gebruikt. Sinds de jaren negentig vormt de regenboogvlag ook in Europa het trotse symbool van de LHBTI-gemeenschap. 

Hang jij de vlag uit op 11 oktober?

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Horoscoop december 2025

Praat met je vriendin over wat je verwacht in jullie relatie en deel je ideeën over een toekomst samen, want misverstanden liggen op de loer. - Wat staat jou te wachten deze maand?

Lees verder

Hete Kerst

Ellen ten Damme combineert - samen met haar band - tropische klanken met winterse liedjes in deze kerstshow (win kaartjes!) en ook de Clubtour 2026 is in de maak. We spreken haar!

Lees verder

The Growing Wall of Love

'Als ik dat als kind had geweten, was ik zóveel blijer geweest. Dan had ik gedacht: even die rottijd uitzitten, maar later komt het goed. Daarom is zichtbaarheid zo belangrijk.' We spreken Jarko!

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden