20 uur journaal: Koning bij COC Nederland

 

Vanavond zag je in het 20 uur journaal een item over het bijzondere bezoek van koning Willem-Alexander aan COC Nederland, ter ere van hun 70 jarige jubileum. Maria van Oosten, uitgever en hoofdredacteur van Zij aan Zij was erbij en het is voor het eerst dat een koning of koningin een belangenorganisatie voor LHBT-ers bezoekt. Waarschijnlijk voor het eerst ter wereld.

"Bijzonder, een eer en een steun in de rug", vindt COC Nederland. "De symbolische waarde is heel groot." "Ik denk dat deze beelden de wereld over zullen gaan", zegt Tanja Ineke, voorzitter het COC. "Stoer van de koning dat hij komt", vindt Nick, een van de aanwezigen.

Video: Kijk hier naar het NOS journaal (npo.nl, vanaf 12.05 min.) en lees meer in de volgende Zij aan Zij.

foto: COC

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Trouwen op TV

'Het is heel waardevol om te merken dat ik, door mezelf te zijn, echt iets beteken voor de kijkers.' Cindy deed mee aan Married at First Sight. 'Herkend worden is nog steeds een gekke gewaarwording.'

Lees verder

Horoscoop juli 2026

Het is tijd om je te realiseren dat ook jij af en toe gedragen mag worden, je kwetsbaar op mag stellen. Ze is er voor jou zoals jij er voor haar bent, je hoeft je niet altijd groot te houden. - Wat staat jou te wachten?

Lees verder

Vlinderhaven

Woongemeenschap voor queers uit alle generaties: appartementen, maisonnettes, gezinswoningen of woningen voor woongroepen, huur of koop, op Centrumeiland (IJburg) Amsterdam.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden