20 uur journaal: Koning bij COC Nederland

 

Vanavond zag je in het 20 uur journaal een item over het bijzondere bezoek van koning Willem-Alexander aan COC Nederland, ter ere van hun 70 jarige jubileum. Maria van Oosten, uitgever en hoofdredacteur van Zij aan Zij was erbij en het is voor het eerst dat een koning of koningin een belangenorganisatie voor LHBT-ers bezoekt. Waarschijnlijk voor het eerst ter wereld.

"Bijzonder, een eer en een steun in de rug", vindt COC Nederland. "De symbolische waarde is heel groot." "Ik denk dat deze beelden de wereld over zullen gaan", zegt Tanja Ineke, voorzitter het COC. "Stoer van de koning dat hij komt", vindt Nick, een van de aanwezigen.

Video: Kijk hier naar het NOS journaal (npo.nl, vanaf 12.05 min.) en lees meer in de volgende Zij aan Zij.

foto: COC

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Emotional Motions

Door er keihard én totaal kwetsbaar in te duiken, willen de makers er naast ongemak en onvermogen ook plezier en energie in vinden. Voor zichzelf en voor iedereen die zich in hun queerlijkheid herkent.

Lees verder

Menstruatieondergoed

Ruth Baan - je kent haar ook als deel van het duo Dorka & Wessels - wil het taboe rond menstruatieondergoed doorbreken. En als iemand dat kan, dan is dat Ruth. Want ze komt van ver en is vastberaden. We spreken haar.

Lees verder

Regenboog Verkiezingsdebat

Stem voor de regenbooggemeenschap op 29 oktober! 'Of je nou lhbti+ bent of niet, samen kunnen we er voor zorgen dat Nederland een open en tolerant land is waar minderheden zichzelf kunnen zijn.'

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden